20 03 2019

Grodzisk zaszczepi kilka tysięcy psów

20.03.2019, godz.: 19:17
Grodzisk zaszczepi kilka tysięcy psów
fot. Pixabay

Wczoraj pisaliśmy o czipowaniu psów grodziskiej gminie, dziś pora na informację o corocznej akcji szczepienia psów przeciw wściekliźnie.

Magistrat ogłosił właśnie przetarg, w którym wyłoni weterynarza, który zajmie się szczepieniami czworonogów. Warunkiem skorzystania z nich jest meldunek na terenie gminy. W mieście psy będą szczepione w gabinetach weterynaryjnych, na wsiach w zorganizowanych punktach. W przypadku mniejszych miejscowości właściciel czworonoga zgłosi chęć zaszczepienia sołtysowi i uzgodni z nim konkretny termin.

Akcja szczepień podzielona została na dwie tury. Pierwsza ma się rozpocząć od dnia podpisania umowy i potrwać do 12 maja. Obejmuje w zasadzie wszystkie wsie w grodziskiej gminie. Są to: 2. Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Książenice, Makówka, Marynin, Natolin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin, Wężyk, Władków, Wólka Grodziska, Zabłotnia, Żuków-Adamów, Zapole. Przewidzaino łącznie 2,5 tysiąca szczepionek.

W drugiej turze szczepieniami będą objęte czworonogi z samego Grodziska, dla których przygotowanych będzie półtora tysiąca dawek. W mieście akcja potrwa od 2 do 30 maja.

O szczegółach dotyczących zgłaszania czworonogów do szczepień magistrat poinformuje po rozstrzygnięciu przetargu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata