12 08 2019

Grodzisk zaprasza na dożynki

12.08.2019, godz.: 21:01
Grodzisk zaprasza na dożynki
Fot. Pixabay

Impreza dożynkowa w Grodzisku? Dlaczego nie. 8 września na placu przy ul. Montwiłła, na którym tradycyjnie gości targowisko miejskie, odbędą się jarmark i różne wydarzenia muzyczne.

Gwoli ścisłości powiedzmy, że dożynki to tradycyjne ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września). Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw.

W Grodzisku dożynki powiatowo-gminne odbędą się w niedzielę 8 września w samo południe. To wtedy rozpocznie się Jarmark Dożynkowy, godzinę później zaplanowano koncert kapeli folkowej Od Grodziska, zaś o 15.00 odbędzie się polowa msza święta, o której oprawę zadba chór Cantata pod dyrekcją Barbary Paszkiewicz. Następnie przyjdzie czas na występy z udziałem zaproszonych gości. Nie zabraknie również tradycyjnego konkursu wieńców dożynkowych.

O godz. 17.00 usłyszymy największe przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron w wykonaniu formacji Trzy Gitary. Po koncercie organizatorzy zapraszają na potańcówkę.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi