08 10 2018

Grodzisk z sukcesem w kolejnym rankingu „Wspólnoty”

08.10.2018, godz.: 07:48
Grodzisk z sukcesem w kolejnym rankingu „Wspólnoty”
fot. Mariusz Kordel

Kilka dni temu informowaliśmy o wysokiej pozycji Grodziska i innych naszych samorządów w rankingu „Wspólnoty” uwzględniającym wydatki inwestycyjne per capita. Ten sam magazyn sklasyfikował Grodzisk na czele w innym zestawieniu określającym sukces mijającej kadencji samorządowej.

W rankingu nazwanym „Sukces kadencji” Grodzisk znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii miast powiatowych. Kolejne miejsca zajęły: Goleniów, Wieliczka, Piaseczno, Kołobrzeg i Pruszków. W rankingu wzięto pod uwagę 267 miast.

– Klasyfikacja ogólna uwzględniała poziom osiągniętych wskaźników: finansowych, ekonomicznych, infrastrukturalnych i społecznych. Opierano się na najnowszych, dostępnych danych pochodzących głównie z GUS oraz ze sprawozdań finansowych. Porównaniu podlegała sytuacja na początku i na końcu kadencji. Wyróżniono zatem samorządy, w których dokonał się największy skok rozwojowy – poinformował magistrat.

fot. grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi