09 08 2018

Grodzisk wyremontuje drogi, mimo nierozstrzygniętych przetargów

09.08.2018, godz.: 15:00
Grodzisk wyremontuje drogi, mimo nierozstrzygniętych przetargów

Grodziscy drogowcy kończą powoli prace przy modernizacji nawierzchni ul. Marsa w Kozerkach, w piątek wystartują roboty na drodze 579 w Natolinie, a w kolejce do remontu czekają kolejne drogi. Sprawdzamy, które i w jakiej kolejności przejdą modernizację.

Grodzisk, podobnie jak wiele samorządów w roku wyborczym, boryka się z problemem nierozstrzygania przetargów na poszczególne inwestycja. W dużej mierze dotyczy to modernizacji dróg gminnych. Magistrat postanowił więc przeprowadzić remonty własnym siłami. Już zakupił kilka tysięcy ton destruktu asfaltowego, a przeszło drugie tyle nabędzie wkrótce.

Remonty już ruszyły. Jak twierdzą drogowcy, upały sprzyjają szybkiemu utwardzaniu dróg w tej technologii. – Od ubiegłego trwa, choć nie jest jeszcze skończony remont ul. Słodkiej w Odrano-Woli, od tego poniedziałku toczy się modernizacja ul. Pawiej w Mościskach, w dalszej kolejności będziemy robić ul. Błękitną w Odrano-Woli, ulice Meksykańską i Fińską w Janinowie, a następnie ul. Polarną w Kozerkach i Władkowie – wylicza Leszek Szczepaniak, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w Grodzisku.

– W planach remontowych są po kolei drogi, na których remont nie udało nam się rozstrzygnąć przetargu. Obecna pogoda bardzo sprzyja związaniu się destruktu, który wykorzystujemy w tych remontach. Śpieszymy się więc i chcemy tego lata zrobić jak najwięcej – dodaje Szczepaniak.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi