11 01 2018

Grodzisk w czołówce światowego rankingu „Financial Times”

11.01.2018, godz.: 19:31
Grodzisk w czołówce światowego rankingu „Financial Times”
fot. Pixabay

Grodzisk uplasował się na bardzo wysokim szóstym miejscu światowym zestawieniu magazynu „Financial Times” dotyczącym efektywności wykorzystania środków budżetowych dla przyciągnięcia  bezpośrednich inwestycji zagranicznych, nasza gmina wyprzedziła m.in. Las Vegas, a także Kraków czy Toruń.

Ranking, którego wyniki opublikowano pod koniec 2017 roku, ujmuje  strategii miast w zakresie zdolności przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ, ang. FDI). Dodatkowo wszystkie miasta biorące udział w rankingach Financial Times w okresie od października 2016 do października 2017 zostały ocenione pod względem efektywności wykorzystania środków budżetowych przeznaczonych na przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

– W gronie dziesięciu najlepiej sklasyfikowanych pod tym względem miast świata, Grodzisk Mazowiecki zajął VI miejsce, plasując się tuż za Los Angeles. Według dziennika Financial Times, Grodzisk boksuje w wyższej wadze wśród miejsc wybieranych dla nowych inwestycji i udowadnia, że wielkość nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o przyciąganie nowych inwestorów – chwali się grodziski magistrat na swojej stronie internetowej.

W rankingu najwyżej plasuje się Nowy Jork, ale co ciekawe na drugim miejscu wylądował Wrocław, przed chińskim Wuxi. W dziesiątce znalazły się jeszcze Kraków na ósmym oraz Toruń na dziesiątym miejscu.

– Ranking efektywności wykorzystania środków przeprowadzono w oparciu o informacje podane w ankiecie Financial Times, związanej z rankingiem Polskich Miast Przyszłości 2017/2018. Konkretnie była to ilość pracowników obsługujących lokalizację bezpośrednich inwestycji zewnętrznych oraz przybliżony budżet promocji Grodziska jako lokalizacji tych inwestycji. Dodatkowo wzięto pod uwagę informacje własne Financial Times za okres od października 2016 do października 2017 pochodzące z fDi Markets, które jest internetowym narzędziem śledzącym i gromadzącym informacje z rynku inwestycji– podsumowuje grodziski urząd.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi