12 02 2018

Grodzisk szykuje wyjątkowe obchody 100-lecia niepodległości. Powołał specjalny komitet

12.02.2018, godz.: 14:27
Grodzisk szykuje wyjątkowe obchody 100-lecia niepodległości. Powołał specjalny komitet
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Grodzisk już rozpoczął przygotowania do wyjątkowo uroczystych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiemy, że centralne uroczystości odbędą się 31 sierpnia, a ich organizację koordynował będzie specjalnie powołany komitet honorowy. Cel? Uniknąć upolitycznienia tego wyjątkowego wydarzenia.

5 lutego odbyło się spotkanie w ramach, którego powstał Komitet Honorowy Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Grodzisku Mazowieckim. – Planujemy na ten dzień ważne uroczystości i różne wydarzenia towarzyszące obchodom stulecia polskiej niepodległości. Wiedząc, że jest to rok wyborczy podjąłem decyzję o utworzeniu komitetu, który będzie koordynował przygotowania do obchodów, tak by nie stały się one narzędziem jakiejkolwiek walki politycznej ani sposobem zbijania przedwyborczego kapitału – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – W skład komitetu weszli zatem m.in. przedstawiciele wszystkich partii politycznych, Związku Zawodowego „Solidarność”, osoby duchowne, honorowi obywatele, grodziska, żołnierze AK, więźniowie polityczni, historycy, przedstawiciele mieszkańców, starosta. Chcemy, by każda ze stron miała głos wy dyskusji i wpływ na ostateczny kształt obchodów.

Ów kształt będzie się powoli krystalizował. Dziś wiemy, jakie będą główne punkty uroczystości centralnych, choć nie do końca jeszcze, w jakim kształcie. – Centralne uroczystości w Grodzisku odbędą się 31 sierpnia. Wówczas msze świętą odprawi metropolita warszawski kardynał prezbiter Kazimierz Nycz, a później koncert okolicznościowy zaprezentuje zespół „Mazowsze” – wylicza Benedykciński. – Chcemy również tego dnia nadać odznaczenia osobom zasłużony w walce o niepodległość naszego kraju, a takich nie brakowało również w Grodzisku – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi