13 08 2015

Grodzisk rozstawia miski z wodą dla czworonogów

13.08.2015, godz.: 17:01
Grodzisk rozstawia miski z wodą dla czworonogów
fot. grodzisk.pl

Długotrwałe upały doskwierają wszystkim, toteż w gorące dni szczególnie ważne jest częste uzupełnianie płynów. Dotyczy to także naszych czworonożnych przyjaciół. Właśnie z myślą o nich grodziski magistrat rozpoczął akcję rozstawiania w różnych punktach miasta misek z wodą wraz z tablicami informacyjnymi.

Jak na razie dwie takie miski – regularnie wypełniane wodą – znalazły się na terenie urzędu miejskiego przy ul. Kościuszki. Punktów na mapie miasta, w których czworonogi, ugaszą pragnienie będzie jednak przybywać. – Całą akcję zaczęliśmy niedawno. Na początek więc miseczki pojawiły się przed urzędem miejskim, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy przebywają w tej okolicy na spacerze ze swoimi pupilami do korzystania z tych miejsc – mówią pracownicy wydziału ochrony środowiska w grodziskim magistracie.

Cała akcja zakrojona będzie na zdecydowanie szerszą skalę. – Konsultujemy z burmistrzem kolejne lokalizacje dla misek z wodą. Najprawdopodobniej ustawimy je w parkach, np. w Parku Skarbków. Chcemy, aby pojawiły się one w innych miejscach użyteczności publicznej, jak Centrum Kultury czy Ośrodek Pomocy Społecznej, ale te punkty jeszcze uzgadniamy z dyrektorami poszczególnych placówek – zaznaczają grodziscy urzędnicy.

Równie ważny jest fakt, że grodziszczanie sami z siebie pamiętają, aby wystawić miskę z wodą dla czworonogów. – Wystarczy przejść przez deptak, aby zobaczyć, że właściciele tamtejszych sklepów czy lokali gastronomicznych sami wystawiają miski z wodą. To cieszy, że większość z nas pamięta o potrzebach czworonogów. Tym bardziej mamy nadzieję, że akcja urzędu spotka się z pozytywnym odbiorem – przyznają ludzie z wydziału ochrony środowiska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata