19 05 2018

Grodzisk przymierza się do przebudowy trzech kolejnych ulic

19.05.2018, godz.: 15:35
Grodzisk przymierza się do przebudowy trzech kolejnych ulic
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat szuka firmy, która wykona projekt przebudowy trzech ulic w mieście: Przemysłowej, Armii Polskiej oraz Dygasińskiego.

Wszystkie wymienione drogi mają nawierzchnię utwardzoną kruszywem (Dygasińskiego) albo z płyt betonowych (Armii Polskiej i Przemysłowa – na zdjęciu), nie są one w najlepszym stanie. Fakt ten ma jednak zmienić planowana przebudowa. Zanim jednak ona nastąpi najpierw miasto musi mieć przygotowany projekt inwestycji.

Urzędnicy już ogłosili przetarg na wykonanie takiej dokumentacji. Zakłada ona na każdej z tych dróg wykonania nowej nawierzchni (prawdopodobnie z kostki lub asfaltowej) jezdni, zagospodarowania wjazdów na tereny działek, a także odwodnienie. Konstrukcja i parametry drogi mają być dostosowane do jej klasy i kategorii ruchu. Projekt ma także uwzględniać uzupełnienie braków w oświetleniu ulicznym.

Wykonawca dokumentacji będzie miał 300 dni na jej przygotowanie. Gdy projekt będzie gotowy miasto będzie mogło ogłosić przetarg na roboty budowlane.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi