23 11 2014

Grodzisk ma propozycję nowego budżetu

23.11.2014, godz.: 21:25
Grodzisk ma propozycję nowego budżetu
fot. Pixabay

Grodziski magistrat przygotował projekt budżetu gminy na 2015 r. Planowane dochody sytuują się na poziomie 162 mln zł, podobnie jak wydatki. Nadwyżkę budżetową oszacowano na 15 tys. zł.

W projekcie około 20 proc. środków zaplanowano na różnego rodzaju przedsięwzięcia inwestycyjne. W sumie na ten cel gmina wyda 33–34 mln zł, dużą część tych pieniędzy – około 7 mln zł – pochłoną zadania związane z budową i uzbrojeniem dróg. Kolejne 8 mln gmina chce zabezpieczyć na gruntowną przebudowę Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kilińskiego.

Inwestycyjny tort podzielono jednak na znacznie więcej kawałków. W zarysie przyszłorocznego budżetu znalazły się bowiem także m.in. rozbudowa podstawówek przy ul. Westfala w Grodzisku oraz w Adamowiźnie, modernizacja Stawów Walczewskiego oraz wykonanie projektu hali wraz z lodowiskiem przy ul. Sportowej w Grodzisku.

Skarbnik gminy Piotr Leśniewski przyznał, że jeśli chodzi o dwa ostatnie zadania, to gmina liczy na dofinansowanie unijne, dzięki czemu można by zaproponować znacznie ciekawsze i bogatsze rozwiązania, niż zapisane w obecnym projekcie budżetu.

Z planem finansowym gminy zapozna się nowa rada miejska, wniesie uwagi i przegłosuje na sesji.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi