18 07 2019

Grodzisk: Jeszcze w tym roku przetargi na budowę placówek przy Okrężnej i Orlej

18.07.2019, godz.: 19:35
Grodzisk: Jeszcze w tym roku przetargi na budowę placówek przy Okrężnej i Orlej
fot. Pixabay

W połowie roku klaruje się sytuacja finansowa Grodziska w kontekście dalszych tegorocznych inwestycji. Wiceburmistrz Tomasz Krupski zapowiedział, że jeszcze w tym roku – prawdopodobnie pod koniec – ogłoszone zostaną przetargi na budowy placówek oświatowych na ul. Okrężnej oraz w Szczęsnem.

Finanse to zasadnicza kwestia, zważywszy że magistrat szykuje budowy także innych placówek, nie tylko oświatowych. Mowa przede wszystkim o nowym ratuszu i wielomilionowej budowie centrum sportowego.

– W obecnej sytuacji w oświacie musimy jeszcze w tym roku ogłosić przetargi na budowę dużej szkoły oraz przedszkola w Szczęsnem, jak również przedszkola wraz ze żłobkiem na Okrężnej. Optymizmem napawa rozstrzygnięcie postępowania na budowę ratusza, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze względem tego, co widniało w kosztorysie – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Zobaczymy, jakie rozstrzygnięcie przyniesie przetarg na halę sportową – dodaje.

My zaś dodajmy, iż projekt budowy przedszkola i żłobka na Okrężnej gmina już ma. W założeniu obiekt ma pomieścić 250 przedszkolaków i 50 dzieci w wieku żłobkowym. Również 250 dzieci ma przyjąć przedszkole w Szczęsnem, zaś planowana do budowy szkoła przy ul. Orlej pomieści 24 klasy uczniów: dziewięć z nich ma być przeznaczonych dla klas 1-3, a piętnaście kolejnych – dla 4–8.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579419002000)