27 11 2017

Grodzisk i Podkowa „Symbolami” na Mazowszu

27.11.2017, godz.: 12:50
Grodzisk i Podkowa „Symbolami” na Mazowszu
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Grodzisk i Podkowa Leśna zostały nagrodzone tytułami Symboli 2017 w plebiscycie Monitora Biznesu i Monitora Rynkowego. – niezależnych dodatków specjalistycznych „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Grodzisk nagrodzono za innowacyjność w działaniu na rzecz rozwoju gminy, Podkowa zaś została uznana za „symbol polskiej samorządności”.

Szczególnie duże powody do zadowolenia mogą mieć podkowiańscy włodarze. Po niedawnym wysokim siódmym miejscu w prestiżowym rankingu samorządów „Rzeczpospolitej i nagrodzie dla najbardziej innowacyjnej gminy miejskiej i miejsko-wiejskiej, teraz Podkowie przyznano kolejny laur.

– W uzasadnieniu możemy przeczytać, że istotnym czynnikiem do uhonorowania naszego samorządu była skuteczna restrukturyzacja budżetu oraz przeprowadzenie uchwał, wytyczających nowe kierunki rozwoju. Działania miasta cechują się także dbałością o wysoki poziom edukacji oraz zaangażowaniem w ochronę zabytkowego charakteru miasta. To wyróżnienie jest wyrazem docenienia dotychczasowych działań władz miasta i osiągnięć na tle innych polskich gmin, w tym także w zakresie skuteczności pozyskiwania środków unijnych oraz przeprowadzania inwestycji infrastrukturalnych – pochwalił się na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński – Otrzymanie tytułu wsparte było oceną Kapituły programu, a także opiniami laureatów z poprzednich lat – dodaje.

Tym bardziej cieszy fakt, że drugą i ostatnią gminą z Mazowsza, wyróżnioną tytułem Symbolu Innowacyjności 2017, jest Grodzisk. Nagrodę za innowacyjne rozwiązania w rozwoju gminy odebrał burmistrz Grzegorz Benedykicński.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi