30 01 2017

Grodziska biblioteka wspiera tworzenie książki charytatywnej

30.01.2017, godz.: 16:46
Grodziska biblioteka wspiera tworzenie książki charytatywnej
fot. grodzisk.pl

Grodziska biblioteka publiczna bierze udział w wyjątkowej akcji tworzenia książki charytatywnej. Może do niej dołączyć każdy z nas i sprawić, by uśmiech zagościł na twarzach dzieci doświadczonych przez los.

– Celem akcji, organizowanej przez Wydawnictwo Sofijka jest wydanie zilustrowanej książki dla dzieci ze szpitali, domów dziecka i innych placówek opiekuńczych. Książka będzie pełna budujących historii, przygód, pokonywania trudności i dobrych zakończeń oraz wesołych wierszyków by być przy dzieciach w trudnych chwilach i nieść uśmiech, wzmacniać, dawać siłę, wiarę, nadzieję. Autorami będą osoby piszące zawodowo, jak i hobbystycznie „do szuflady”. Za nami I etap projektu, w którym zapraszaliśmy do współpracy autorów, ilustratorów, redaktorów i korektorów – mówią organizatorzy.

Końca dobiega już także kolejny etap, trwający do końca stycznia. W tej części procesu tworzenia wyjątkowej książki następuje wybór tekstów do publikacji. Wszystkie nadesłane prace czyta i ocenia trzyosobowe grono profesjonalistów, a ostateczny wybór zatwierdzi Anna Kaszubska: pisarka, pedagog i animator; autorka zbiorów: „Bajkoterapia”, „Bajkowa Mozaika”, „Bajki pełne miłości” oraz „Muzyki świata”, a także publikacji „186 szwów. Z Czeczenii do Polski. Droga matki”.

W lutym nastąpi ogłoszenie tytułów bajek oraz zilustrowanie i korekta książki. Marzec pomysłodawcy oraz instytucje partnerskie poświęcą na poszukiwania funduszy w zbiórkach publicznych oraz u sponsorów. Na kwiecień zaplanowano prace wydawnicze – opracowanie graficzne, skład, łamanie, druk, tak by w maju mogła nastąpić premiera książki.

Przy tym przedsięwzięciu organizatorzy współpracują z coraz większa liczbą bibliotek i ośrodków kultury w całym kraju. W gronie tym znalazła się również nasza grodziska biblioteka. Aby przybliżyć mieszkańcom tę wyjątkową inicjatywę, na 4 lutego (sobota, godz. 16.00, ul. Spółdzielcza 9) zaplanowała spotkanie z pomysłodawcami akcji tworzenia książki charytatywnej. Warto przyjść całymi rodzinami, ponieważ podczas spotkania zaplanowano też warsztaty kreatywne dla dzieci oraz zajęcia z bajkoterapii dla dorosłych.

Patronem medialnym spotkania jest portal GrodziskNews.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata