02 12 2018

Grodziscy uczniowie autorami logotypu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim

02.12.2018, godz.: 11:33
Grodziscy uczniowie autorami logotypu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim
fot. Mat. prasowe

Jego autorami są uczniowie klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Grodzisku Mazowieckim. Ich logo zostało uznane za najlepsze w konkursie „Lubię łyżwy” organizowanym przez grodziszczankę Luizę Złotkowską, jedną z najlepszych polskich łyżwiarek szybkich.

Nowe logo to najlepsza praca nadesłana w konkursie „Lubię łyżwy”, w którym uczniowie podsta-wówek mogli stworzyć właśnie znak graficzny tegorocznych Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim. Oprócz nagrody w postaci użycia logo jako oficjalnego znaku mistrzostw, zwycięska kla-sa pojedzie w dniach 21-23 grudnia do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale gdzie m.in. weźmie udział w zajęciach łyżwiarskich, które poprowadzi Luiza Złotkowska, a także w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez znakomitą lekkoatletkę Joannę Jóźwik, wielo-krotną medalistkę Mistrzostw Polski i brązową medalistkę Mistrzostw Europy. Uczniowie będą mieli także okazję zobaczyć na żywo Mistrzostwa Polski oraz dostanę koszulki ze stworzonym przez siebie logo.

– Kilkuosobowe jury jednogłośnie wybrało zwycięskie logo, więc nie było tu żadnych wątpliwości, ale dla mnie najbardziej liczy się, że łyżwiarstwo może być pasją i inspiracją dla wielu młodych osób – mówi organizatorka konkursu Luiza Złotkowska. – Tym chętniej będę widziała tych młodych ludzi uczestniczących w zajęciach i zawodach, które są nagrodą w konkursie.

Oprócz zdobywców głównej nagrody wyróżnienia zdobyli:
– uczniowie klas VII i VIII Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu,
– uczniowie klas Va, VII, VIIa Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu.
Ci uczniowie wezmą udział w zajęciach sportowych w swoich szkołach poprowadzonych przez Luizę Złotkowską.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim i uczniowie Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” również z Tomaszowa Mazowieckiego. Ci uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach łyżwiarskich po-prowadzonych przez Luizę Złotkowską w hali w Tomaszowie Mazowieckim.

– Bardzo mnie cieszy, że tyle szkół i tylu młodych ludzi zainteresowało się konkursem. To pozwala nam wszystkim optymistycznie patrzyć na przyszłość łyżew w Polsce. Mam nadzieję, że będzie coraz więcej inicjatyw skierowanych na promocję mojej dyscypliny – mówi organizatorka.

Konkurs „Lubię łyżwy” to inicjatywa łącząca kreatywność młodych ludzi, którzy muszą wspólnie stworzyć logo zawodów sportowych (w tym roku Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim) z za-angażowaniem w jazdę na łyżwach i trening sportowy (nagrody w postaci warsztatów z wybitnymi sportowcami). Konkurs miał w 2018 roku pierwszą odsłonę, ale w intencji organizatorów ma być imprezą coroczną.

Luiza Złotkowska jest główną organizatorką konkursu, ale przede wszystkim wybitną łyżwiarką. Wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, jest także srebrną i brązową medalistką Zimo-wych Igrzysk Olimpijskich, a także medalistką Uniwersjady Zimowej i Mistrzostw Świata.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi