11 03 2019

Grodziscy strażacy pomogli na czas. „Dostarczyli” prąd do respiratora 80-latki

11.03.2019, godz.: 09:09
Grodziscy strażacy pomogli na czas. „Dostarczyli” prąd do respiratora 80-latki
fot. GrodziskNews

Praca strażaków ratuje zdrowie i życie nie tylko podczas gaszenia pożarów. Niosą pomoc również w innych sytuacjach zagrożenia. Tak było m.in. w niedzielę rano, kiedy na skutek awarii prądu nie działał respirator, dzięki któremu oddychała 80-letnia grodziszczanka. Szybka pomoc strażaków z grodziskiej OSP być może uratowała kobiecie życie. 

W niedzielę około godz. 10.00 do strażackiego dyspozytora w powiatowym stanowisku kierowania wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców jednego z budynków przy ul. Toruńskiej w Grodzisku. Powiedzieli, że ich bliska krewna – 80 letnia mieszkanka – jest chora, ma problemy z oddychaniem, a respirator, który jej w tym pomaga, nie działa ze względu na awarię prądu.

Na miejsce od razu udali się strażacy z OSP, którzy zawieźli agregat prądotwórczy. Choć, jak przyznają sami strażacy, nie są to typowe interwencje, oni są zawsze gotowi podjąć działania, aby nieść pomoc. W tym przypadku nadeszła bardzo szybko.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi