07 05 2018

Grodziscy policjanci podsumowali majówkę na drogach

07.05.2018, godz.: 11:30
Grodziscy policjanci podsumowali majówkę na drogach

W tym roku długi weekend majowy trwał blisko tydzień. W tym czasie nie próżnowali policjanci prowadzący wzmożone kontrole drogowe w ramach ogólnopolskiej akcji, która trwała aż 10 dni. Funkcjonariusze grodziskiej drogówki odnotowali 1 wypadek i 32 kolizje.

Regularnie w okresie świątecznym oraz podczas długich weekendów funkcjonariusze grodziskiej drogówki prowadzą wzmożone działania. Kontrolują przede wszystkim trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość. Zwracają uwagę również na to, czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Podczas akcji odnotowali 32 kolizje. Niemała była także liczba kierujących pod wpływem alkoholu – łącznie 23, w tym 5 kierowców samochodów oraz 2 motocyklistów i 16 rowerzystów. Do tego dochodzi jeden wypadek z 6 maja na A2 w Żukowie. – Po zderzeniu trzech aut do szpitali trafiły 3 pasażerki tych pojazdów – podała grodziska policja.

Od początku długiego weekendu na drogach całego garnizonu stołecznego doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych. Policjanci z Warszawy i okolicznych powiatów zatrzymali 211 nietrzeźwych kierowców.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi