08 08 2019

Gratka dla melomanów. Koncert „Mazowsze w koronie” już po raz szesnasty

08.08.2019, godz.: 12:00
Gratka dla melomanów. Koncert „Mazowsze w koronie” już po raz szesnasty
fot. Mat. prasowe

Już po raz szesnasty odbywa się cykl koncertów Mazowsze w Koronie. Tegoroczny wpisuje się w program obchodów Roku Stanisława Moniuszki, ustanowionego z okazji 200. rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora. Kolejny koncert tegorocznego cyklu odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16:00 w parku przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Młochowie.

Soliści Katarzyna Bienias (sopran) i Jasin Rammal-Rykała (bas) oraz Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova wykonają program pt. Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin.

– Stanisław Moniuszko nazywany jest ojcem polskiej opery. Twórczość kompozytora odznaczała się nie tylko wysoką wartością artystyczną – pełna narodowych i patriotycznych odniesień krzepiła serca Polaków w czasach niewoli. Jego opery i pieśni odegrały w dziedzinie muzyki rolę podobną do literackich dzieł Henryka Sienkiewicza. W Roku Stanisława Moniuszki w programie festiwalu Mazowsze w Koronie nie mogło zatem zabraknąć wokalnych dzieł kompozytora, zajmujących szczególne miejsce w świadomości Polaków – mówią organizatorzy.

Im właśnie poświęcony będzie najbliższy koncert, który odbędzie się w plenerze parku w Młochowie, na tarasie przy kościele pw. św. Michała Archanioła 18 sierpnia o godz. 16:00. Wystąpią soliści: Katarzyna Bienias (sopran) i Jasin Rammal-Rykała (bas) oraz Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova. Program pt. Stanisław Moniuszko w 200. rocznicę urodzin złożony będzie m.in. ze znanych pieśni Moniuszki, takich jak: Stary kapral, Dziad i baba, Prząśniczka, Pieśń wojenna, Kozak czy Złota rybka, a także fragmentów oper: Halka i Straszny dwór.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi