02 10 2019

Gra miejska z aparatem fotograficznym w dłoni

02.10.2019, godz.: 13:06
Gra miejska z aparatem fotograficznym w dłoni
fot. Mat. prasowe

Historyczna gra miejska po sąsiedzku? Czemu nie! „Foto Brwinów 1939” to tytuł gry trwającej do 15 października 2019 r., na którą zaprasza Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Spacer śladami historii każdy może zaplanować indywidualnie. Obowiązkowe jest zabranie ze sobą aparatu fotograficznego.

Do tej pory Stowarzyszenie Projekt Brwinów zrealizowało na terenie Brwinowa i okolic kilka gier miejskich. Rywalizujące drużyny złożone z rodzin lub znajomych pokonywały zwykle określoną trasę, mierząc się z różnymi zadaniami. – Tym razem zapraszamy do uczestnictwa w projekcie edukacyjnym, który ma wyjątkową specyfikę. Jest to fotograficzna gra miejska – podkreśla wiceprezes stowarzyszenia Marek Rutkowski. Pokazane na karcie gry stare fotografie Brwinowa tworzą mapę, według której uczestnicy wcielający się w rolę fotoreporterów odwiedzać będą miejsca różne miejsca na terenie gminy Brwinów, które związane są z wydarzeniami z początku II wojny światowej. Potwierdzeniem powodzenia misji będzie przesłanie do organizatorów dokumentacji fotograficznej.

Fotografie należy wysłać do 15 października 2019 r. pod adresem: projekt.brwinow@gmail.com.

Podsumowanie gry i wręczenie nagród odbędzie się 19 października. Gra została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata