05 03 2015

Gorąco wokół budynku na Traugutta

05.03.2015, godz.: 11:32
Gorąco wokół budynku na Traugutta
fot. GrodziskNews

Nasz materiał (zobacz tutaj) dotyczący planowanej budowy budynku komunalno-socjalnego przy Traugutta 24 i związanej z tym interpelacji radnego Krzysztofa Kowalczyka, w której wnosi o konsultacje z mieszkańcami Łąk, wywołał liczne komentarze. Wypowiedź burmistrza Grodziska o braku konieczności takich konsultacji sprokurowała prawdziwą burzę.

Przypomnijmy. Grodziski radny w interpelacji wnosił o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie planowanej budowy domu komunalnego na Traugutta, twierdząc że mieszkańcy powinni się w tej sprawie wypowiedzieć, tym bardziej, iż jest to już kolejna tego rodzaju inwestycja do realizacji właśnie w Łąkach. W interpelacji czytamy również, że budynki socjalno-komunalne powstają w ostatnich latach praktycznie tylko w Łąkach. Zdaniem radnego ta kwestia też wymaga szczegółowej analizy i konsultacji z mieszkańcami.

W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński stwierdził, że budowa budynku przy Traugutta 24 raczej nie wymaga konsultacji tym bardziej, że ma służyć poprawie warunków życia mieszkańców i pomóc w usuwaniu slumsów z mapy miasta.

Po tej wypowiedzi wśród mieszkańców Łąk zawrzało. – Panie Burmistrzu, gruntów pod budowę skweru w Łąkach nie mamy, ale na kolejne budynki komunalne już się znalazły? Jest Pan po prostu bezczelny. Przed wyborami jeszcze Pana zastępca, Pan Galiński, osobiście zapewniał na Komisji Gospodarki Gminnej, że nie wybudujecie kolejnego budynku komunalnego/socjalnego w Łąkach, a teraz jak jest po wyborach to już możecie? – dopytuje w komentarzu na Facebooku czytelniczka Aneta.

– Mieszkańcy Łąk to nie mieszkańcy Książenic. Pamiętacie na pewno sesję, na której była mowa o azylu dla dzikich zwierząt. Jak żarliwie Burmistrz uzasadniał konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji w tej sprawie w Książenicach – dodaje czytelniczka Bożenna.

– Z nami nie trzeba, ale z innymi dzielnicami miasta trzeba konsultować. A co my jesteśmy druga kategoria mieszkańców? – irytuje się czytelnik Piotr.

W związku z tak zdecydowanymi reakcjami mieszkańców poprosiliśmy burmistrza o komentarz. – Wydajemy duże pieniądze na to, aby dać ludziom możliwość przeniesienia się np. ze starych baraków na Ułańskiej i zamieszkania w godnych warunkach, a jednocześnie poprawiamy w ten sposób estetykę miasta. Chcę podkreślić, że na razie zleciliśmy wykonanie projektu budowy domu przy Traugutta 24. Ponadto przy takich inwestycjach konsultacje społecznie nie są warunkiem koniecznym, ponieważ wybudowanie domu nie oddziałuje szkodliwie na środowisko – mówi Grzegorz Benedykciński. – Skoro jednak sprawa budzi tak duże emocje, to zorganizujemy spotkanie z mieszkańcami Łąk i porozmawiamy. Nie chcę działać na siłę wbrew komukolwiek, lecz przede wszystkim z korzyścią dla naszej gminy – dodaje grodziski włodarz.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Gorąco wokół budynku na Traugutta”

  1. […] W rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński stwierdził, że budowa budynku przy Traugutta 24 raczej nie wymaga konsultacji, zwłaszcza że ma służyć poprawie warunków życia mieszkańców i pomóc w usuwaniu slumsów z mapy miasta. Słowa te wywołały wśród łącznian prawdziwą burzę z piorunami. Między innymi w komentarzach na naszym facebookowym profilu wyrzucali burmistrzowi, że nie liczy się z ich zdaniem, a dzielnicę, w której mieszkają, traktuje po macoszemu. (Czytaj: tutaj oraz tutaj) […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata