18 05 2017

Gmina przejmie pod opiekę tunel na Bałtyckiej. „Zostały ostatnie formalności”

18.05.2017, godz.: 11:46
Gmina przejmie pod opiekę tunel na Bałtyckiej. „Zostały ostatnie formalności”
fot. Archiwum

Co pewien czas powraca temat tunelu na Bałtyckiej. Powraca m.in. w kontekście zalewania go przez wodę i konieczności wypompowywania jej ze stosunkowo nowego obiektu. Problem ma zażegnać przejęcie od kolejarzy administrowania tunelem przez grodziską gminę. Pisaliśmy o tym już w ubiegłym roku. Czas sprawdzić, na jakim etapie sprawa znajduje się dziś.

W kontekście zbliżającego się lata i nieuniknionych opadów deszczu na nowo powstają pytania, czy tym razem uda się zapobiec zalewaniu przez deszczówkę. Wszak mało kto spodziewał się, że obiekt wybudowany zgodnie z nowymi technologiami będzie przysparzał tego rodzaju kłopotów. Kilka zalań spowodowanych było awarią zasilania pomp odpowiedzialnych za odprowadzaniem nadmiaru wód opadowych. Grodzisk chce we własnym zakresie zatroszczyć się o to, aby więcej do zalewania tunelu nie dochodziło, o czy informowaliśmy zresztą już październiku ubiegłego roku.

Wówczas gmina była w trakcie uzgodnień z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi w kwestii przejęcia administracji nad tunelem, tak aby Grodzisk sam mógł zająć się bieżącą konserwacją tunelu i jego infrastruktury. Zadanie oficjalnie powierzone zostanie grodziskim wodociągowcom. Jak sytuacja wygląda dziś?

Podpisaliśmy już formalne uzgodnienia z PKP PLK. Do całkowitego załatwienia sprawy pozostaje kwestii przekazania nam przez kolejarzy wszystkich dokumentów dotyczących między innymi przepompowni – wyjaśnia Zdzisław Brzeziński, doradca burmistrz grodziska. – Myślę że do końca maja sprawa zostanie sfinalizowana – dodaje.

1

Dodaj Komentarz

  • robert

    Nie popieram takiej decyzji. To wiąże się z ogromnymi kosztami jakie będą spoczywać na gminie.
    Nie dość że wybudowali nie zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców , wykonali bubel który jest zalewany to jeszcze gmina obciąża się utrzymaniem.
    Może pan Burmistrz utrzyma to za swoje ?
    Koszty rosną z dnia na dzień.Widać gołym okiem jakie są koszty utrzymania gminy, ale co , jesteśmy bogaci…

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi