20 05 2018

Gmina pomoże w usunięciu azbestu. Nowa pula dofinansowań

20.05.2018, godz.: 18:40
Gmina pomoże w usunięciu azbestu. Nowa pula dofinansowań
fot. Wikipedia

Kolejny samorząd w naszym regionie będzie kontynuował program utylizacji materiałów azbestowych. Baranów uruchomił nabór wniosków od mieszkańców o odbiór, transport i usunięcie wyrobów zawierających azbest zalegających na nieruchomościach w gminie.

Azbest był w przeszłości bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym m.in. do pokryć dachowych oraz elewacji. Mimo że od wielu lat wycofuje się azbest i mówi o jego szkodliwości na wielu posesjach wciąż jest go bardzo dużo.

Dlatego trzeba te materiały sukcesywnie usuwać. Do 30 czerwca potrwa nabór wniosków wniosków dla mieszkańców Baranowa chcących uzyskać dofinansowanie na utylizację azbestu.

– Niezbędne dokumenty (druk wniosku, oświadczenie i regulamin odbioru odpadów azbestowych) dostępne są w kancelarii Urzędu Gminy w Baranowie, ul. Armii krajowej 87. Komplet druków w formie elektronicznej (w postaci plików pdf do wydrukowania samodzielnie) dostępny jest poniżej. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z kancelarią Urzędu Gminy pod numer telefonu: 0 46 858 13 50 – podał magistrat.

Gmina dofinansuje maksymalnie 75 procent kosztów usunięcia azbestu, ale nie więcej niż 300 metrów kwadratowych.

Regulamin i wniosek dostępne tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi