21 09 2017

Gmina dzieli ośmiomilionowy tort wśród mieszkańców. Zgłoś się po pieniądze

21.09.2017, godz.: 08:01
Gmina dzieli ośmiomilionowy tort wśród mieszkańców. Zgłoś się po pieniądze
fot. Pixabay

Pod koniec czerwca informowaliśmy o że Jaktorów otrzymał niebagatelne, prawie 8-milionowe dofinansowanie ze środków unijnych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, paneli solarnych oraz powietrznych i gruntowych pomp ciepła. Teraz do 28 września potrwa nabór wniosków od mieszkańców chętnych do skorzystania z tej puli.

Cały projekt, który jaktorowska gmina zgłosiła do dofinansowania opiewa na przeszło 10 mln zł, otrzymana dotacja stanowi 80. procent kosztów kwalifikowanych i wynosi ponad 7,7 mln zł. Początkowo na liście dotacyjnej znalazło się pięć najwyżej ocenionych projektów. Wkrótce jednak zestawienie rozszerzono o kolejnych dziesięć przedsięwzięć dzięki czemu Jaktorów znalazł się w gronie szczęśliwców. 12 września gmina podpisała umowę na realizację projektu, czym ostatecznie potwierdziła pozyskanie pieniędzy. Teraz czas na mieszkańców.

Mieszkańcy będą zakwalifikowani do udziału w projekcie, jeżeli spełnią warunki udziału. Zobowiązani będą kolejno do zgłoszenia się do urzędu i podpisania umowy dotyczącej warunków montażu i korzystania z instalacji. Następnie wniosą własny wkład finansowy. Jeśli nie zrobią tego w ustalonym terminie, będzie to oznaczało rezygnację udziału w projekcie.

Nabór zgłoszeń potrwa do 28 września włącznie. Zaś sam montaż instalacji ma się zakończyć do końca 2018 roku. Pojawią się zarówno w jaktorowskich domach, jaki budynkach użyteczności publicznej.

Szczegóły tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi