22 03 2015

Gdzie powstaną rowerowe ścieżki?

22.03.2015, godz.: 16:27
Gdzie powstaną rowerowe ścieżki?
fot. Pixabay

W miniony wtorek odbyło się spotkanie w sprawie ustalenia przebiegu sieci dróg rowerowych. Wzięli w nim udział urzędnicy grodziskiego magistratu, przedstawiciele ościennych gmin oraz projektanci.

Inicjatorem spotkania była firma M&G Consulting Marketing, która wygrała przetarg na wykonanie koncepcji 100 km dróg rowerowych (więcej na ten temat TUTAJ). Konsultacje miały pomóc w ustaleniu przebiegu sieci ścieżek dla cyklistów w taki sposób, by stanowiły spójną całość z tym znajującymi się lub planowanymi w okolicznych gminach.

Koncepcja ma być gotowa w połowie czerwca. Będzie zaiwerała nie tylko wspomniane 100 km nowych dróg rowerowych, ale także inne elementy jak m.in. punkty naprawy rowerów, ławeczki, punkty informacyjne, stacje rowerowe, czy wypożyczalnie rowerów. Podczas spotkania ustalono, że ścieżki mają stanowić bezpieczny dojazd do węzłów komunikacyjnych, centrów aktywności gospodarczej, do szkół, czy kościołów oraz obiektów sportowych. Zostaną zaprojektowane wzdłuż obwodnicy, dróg wojewódzkich i innych głównych szlaków komunikacyjnych.

Koncepcja, gdy już powstanie, będzie realizowana etapami. Obecnie na terenie grodziskiej gminy jest 13 km ścieżek rowerowych. Urzędnicy w pierwszym etapie tej inwestycji wybudować około 15 km nowych dróg dla rowerów. Mają one powstać w ciągu najbliższych lat.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.