20 06 2016

Fryderyk Chopin patronem szkoły w Książenicach

20.06.2016, godz.: 15:10
Fryderyk Chopin patronem szkoły w Książenicach
fot. GrodziskNews

Szkoła Podstawowa w Książenicach wkrótce zyska patrona. Będzie nim nasz najsłynniejszy kompozytor Fryderyk Chopin, a oficjalne uroczystości związane z nadaniem imienia placówce zaplanowano na 3 września.

Termin uroczystości wybrano nieprzypadkowo – przypadnie bowiem dokładnie w czwartą rocznicę otwarcia książenickiej podstawówki. Placówka wpisuje się w standardy nowoczesności, uczniowie mają do dyspozycji wygodne szatnie i klasy lekcyjne, komplet sanitariatów, bibliotekę multimedialną, czytelnię, pełnowymiarową salę sportową i nawet salę baletową. Na terenie szkoły znajdują się również boisko do piłki nożnej pokryte sztuczną trawą oraz obiekt wielofunkcyjny służący również innym dyscyplinom. Jest też plac zabaw i oczko wodne. Szkoła jest w stanie pomieścić około 450 dzieci. Przystosowano ją w pełni do potrzeb uczniów o ograniczonej mobilności.

Samorządowcy i dyrekcja placówki wyszli z założenia, że placówka o takim standardzie zasługuje na zacnego patrona, a takim niewątpliwie jest Fryderyk Chopin. Uroczystości nadania imienia szkole zaplanowano ze sporym rozmachem. – Zostanie rozstawiona duża scena, na której trzeciego września zaprezentuje się znakomity chór Sinfonia Viva, a po jego występie zaplanowano recital fortepianowy Karola Radziwonowicza. Artysta będzie oczywiście grał utwory z repertuaru naszego wybitnego kompozytora – mówią organizatorzy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi