15 08 2018

Energooszczędne oświetlenie nieco drożej

15.08.2018, godz.: 18:51
Energooszczędne oświetlenie nieco drożej
Fot. Pixabay

Żabiowolski magistrat wyłonił firmę, która zajmie się instalacją energooszczędnego oświetlenia na drodze prowadzącej do Szkoły Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie.

Inwestycja obejmuje budowę energooszczędnego oświetlenia na ul. Chełmońskiego i Długiej w Żelechowie, Szkolnej w Ojrzanowie oraz Tarczyńskiej w miejscowościach Ojrzanów i Ojrzanów Towarzystwo. Pojawią się tam łącznie 34 nowe lampy LED – 25 na nowych słupach i dziewięć na tych istniejących.

Na tę inwestycję gmina zamierzała przeznaczyć 106 tys. zł. Obie oferty, które wpłynęły do urzędu jednak przekraczały tę kwotę. Jedna opiewała na 141,5 tys. zł, natomiast druga – 147,3 tys. zł. Zdecydowano się jednak dołożyć różnicę i ruszyć z realizacją zadania.

Nowe lampy powinny być gotowe do 28 września tego roku.

Dodajmy też, że zostały też otwarte oferty na instalację kolejnych energooszczędnych lapm, tym razem na ul. Jesionowej w Żabiej Woli. Włynęła jedna oferta, która mieści się w zakładanym na 26 tys. zł budżecie. Prawdopodobnie ta oferta zostanie zaakceptowana i ruszy realizacja inwestycji.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi