09 02 2017

EN95 wrócił do regularnego kursowania

09.02.2017, godz.: 11:43
EN95 wrócił do regularnego kursowania
fot. Piotr Antos

Aż chce się powiedzieć: nareszcie. Pociąg typu EN95 od wczoraj (8 lutego) przewozi pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej w ramach regularnego, rozkładowego kursowania. Oznacza to, że po wielu miesiącach perturbacji technicznych, skład został w końcu naprawiony.

Pociąg EN95 wyprodukowany przez PESĘ Bydgoszcz, w marcu 2014 r. został wysłany na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. W ramach zadania m.in. modernizowano dach całej jednostki, zainstalowano nową aparaturę elektryczną zmieniającą system zasilania jednostki z 600V na 3000V. Skład miał być gotowy 27 września 2014 r., a przyjechał do Grodziska… w grudniu 2015 r. Przedstawiciele PESY (wykonawcy modernizacji i producenta jednocześnie) tłumaczyli, że opóźnienie jest spowodowane m.in. kłopotliwym od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń. Skład po bardzo długich odbiorach (ze względu na sporą ilość usterek) wrócił do obsługi pasażerskiej w połowie kwietnia 2016 r. Nie pojeździł jednak długo.

Od momentu zmiany napięcia na 3000 V pod koniec maja pociąg EN95 znowu nie kursował. Wykonywał wprawdzie przejazdy techniczne i serwisowe, ale nie mógł wozić pasażerów do czasu naprawienia usterek powstałych podczas przystosowywania pojazdu do nowych parametrów. 8 lutego EN95 ponownie obsługuje pasażerów.

– Wykonawca usunął wszystkie usterki techniczne. Prace te wykonał w ramach obowiązującej gwarancji. Skład został odebrany i może już wozić pasażerów, co czyni od wczoraj – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579408766000)