12 01 2016

Odbiory EN95 się przedłużają

12.01.2016, godz.: 19:49
Odbiory EN95 się przedłużają
fot. Piotr Antos

Procedury odbiorowe zmodernizowanego składu WKD typu EN95 trwają już miesiąc, choć wedle pierwotnych założeń miały się zakończyć w ciągu kilku dni. Przedstawiciele Warszawskiej Kolei Dojazdowej podkreślają jednak, że lista elementów uzgodnionych między zamawiającym a wykonawcą modernizacji musi zostać w całości wypełniona, nim pociąg wyruszy na tory z pasażerami.

Po ponad półtorarocznej nieobecności pociąg ten ponownie pojawił się w Grodzisku. 11 grudnia można go było zobaczyć jak stał w peronach na przystanku Grodzisk Mazowiecki Radońska podczepiony pod lokomotywę. Pojazd ten został dostosowany zarówno do obecnego napięcia 600V, jak i 3000V, czyli tego, na które niebawem sieć WKD zostanie przełączona. Pasażerów pewnie ucieszy fakt, że został on wyposażony w system łączności bezprzewodowej WiFi. Jak dotychczas nie było im jednak dane skorzystać z tej nowinki w wukadce i wciąż nie wiadomo, kiedy EN95 przyjmie pasażerów.

– Pojazd przechodzi kolejne etapy procedury odbiorcze, podczas których weryfikowana jest zgodność realizacji poszczególnych składników modernizacji przeprowadzonej przez wykonawcę. Obowiązuje nas określona lista elementów, które muszą pozytywnie przejść proces odbiorów. Dopóki ta lista nie zostanie w pełni zrealizowana, pociąg nie może zostać dopuszczony do ruchu pasażerskiego – podkreśla Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Tak czasochłonne procedury wynikają m.in. z bardzo dużego zakresu modernizacji pociągu. Skład zostanie ostatecznie odebrany wtedy, gdy wszystko będzie gruntownie sprawdzone i zatwierdzone bez uwag – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579409989000)