16 04 2016

EN95 już kursuje [FOTO]

16.04.2016, godz.: 13:34
EN95 już kursuje [FOTO]
fot. Piotr Antos

Po dwóch latach pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej znów mogą pojechać pociągiem EN95. Skład dziś wrócił do kursowania.

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Termin został przekroczony o kilkanaście miesięcy. WKD prawdopodobnie nałoży na bydgoską PESĘ kary umowne. Dla pasażerów jednak ważne jest to iż ten skład (dla niektórych najlepszy z całego taboru) znów kursuje. Dziś pociąg po raz pierwszy od ponad dwóch lat zabrał pasażerów, o czym poinformował facebookowy profil „Więcej WKD-ek, gdyż rano NIE da się wsiąść”. – Był w Komorowie z podsiecią wifi „EN95” – się zdziwiłem mocno, bo szukałem wifi, a tu jakieś nie lokalne 🙂 – napisał jeden z pasażerów.

wifi en95_o1

Skład został wczoraj odebrany przez WKD. – Pociąg może już wozić pasażerów – potwierdza Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy przewoźnika.

Fot. Piotr Antos

 

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “EN95 już kursuje [FOTO]”

 1. AntekSzprycha pisze:

  Wreszcie. Najlepszy pociąg 🙂 Ciekawe tylko czy nie będzie się psuł.

  • WK pisze:

   No niestety już się zepsuł – najpierw problemy z drzwiami, wyjechał po przerwie by wieczorem zjechać ponownie – awaria systemu informacji pasażerskiej.

 2. Karoleł pisze:

  WiFi powinno być w każdym pociągu

 3. Tomeks pisze:

  To prawda. To najlepszy dyliżans w stajni WKD. Byle tylko nie psuła się bez ustanku jak wcześniej. Wielka szkoda, że wymiana taboru nie poszła w kierunku rozwoju tego typu konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579411735000)