07 05 2015

EN95 jednak w maju nie przyjedzie

07.05.2015, godz.: 09:41
EN95 jednak w maju nie przyjedzie
fot. Piotr Antos

Bydgoska PESA ma spory problem z naprawą składu EN95 Warszawskiej Kolei Dojazdowej, który przecież sama wyprodukowała. Wiadomo już, że pociąg nie będzie gotowy w maju, jak zapowiadał producent.

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r. Niestety PESA ma problem z realizacją tego zadania. Termin oddania pociągu do grodziskiej lokomotywowni wciąż jest przesuwany. W lutym na naszych łamach rzecznik prasowy PESY informował, że skład prawdopodobnie będzie gotowy w maju (więcej TUTAJ). Jednak jak się okazuje, tak się nie stanie.

Przedstawiciele Warszawskiej Kolei Dojazdowej informują, że pociąg przyjedzie najwcześniej w czerwcu. – Na razie nie mamy jeszcze ostatecznego terminu dostawy. Wciąż czekamy na jego ostateczne potwierdzenie, ale wszystko wskazuje na to, że termin majowy jest już nieaktualny – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Jako że pierwotna data oddania pociągu została już przekroczona o osiem miesięcy WKD może nałożyć kary umowne na wykonawcę. – Gdy już otrzymamy pojazd, będziemy wiedzieli o ile został przekroczony termin i jakie ewentualne konsekwencje będzie mógł ponieść wykonawca – zaznacza Krzysztof Kulesza.

Jeszcze pod koniec kwietnia próbowaliśmy się dowiedzieć u źródła, czyli w firmie PESA, z czego wynika kolejne opóźnienie , jednak wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.