06 05 2017

Elewacja ośrodka Legii w Książenicach wybrana

06.05.2017, godz.: 08:29
Elewacja ośrodka Legii w Książenicach wybrana
Fot. legia.com

Stołeczny klub, który będzie budował piłkarską akademię w Książenicach zdecydował o ostatecznym wyglądzie elewacji obiektu. W wyborze pomagali m.in. młodzi zawodnicy Akademii oraz ich rodzice.

Budowa Ośrodka Legii w Książenicach to „oczko w głowie” właściciela klubu Dariusza Mioduskiego. Choć ogólna koncepcja obiektu jest już znana od dłuższego czasu, to dopiero teraz zdecydowano o wyglądzie elewacji akademii, o czym klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Do wyboru były cztery opcje. O pomoc w wyborze Legia poprosiła pracowników Akademii, młodych zawodników oraz rodziców młodych adeptów futbolu. Ostatecznie wybrano koncepcję nawiązującą do historycznych barw, czyli bieli i czerni, które są również wykorzystywane obecnie. Projekt został zaakceptowany przez zarządy samej Legii oraz Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Koncepcja architektoniczna ośrodka została przygotowana przez polską pracownię LAP Studio przy współpracy z międzynarodowym biurem architektonicznym Estudio Lamela, które zaprojektowało m.in. ośrodek treningowy Realu Madryt, czyli jeden z najnowocześniejszych w całej Europie.

W skład Kompleksu Badawczo-Rozwojowego wraz z Ośrodkiem Treningowo-Szkolnym wejdą m.in. ogólnodostępna infrastruktura rekreacyjno-sportowa i centrum badawczo-rozwojowe. Ponadto pojawi się niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego z internatem oraz bazą niezbędną do prowadzenia szkolenia młodych sportowców, przede wszystkim piłkarzy. Nie zabraknie też nowoczesnego zaplecza treningowego pierwszej drużyny mistrzów kraju. Szczegółowo elementy inwestycji omawialiśmy tutaj.

Akademia ma być gotowa na przełomie 2018 i 2019 roku.

Fot. legia.com

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi