06 01 2017

Dziś większość sklepów nieczynna, kina – tak

06.01.2017, godz.: 08:03
Dziś większość sklepów nieczynna, kina – tak
fot. Pixabay

6 stycznia to w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy. W związku z tym większość sklepów będzie zamknięta. Do kina pójdziemy za to raczej bez przeszkód. 

Dziś przypada bowiem dzień Objawienia Pańskiego, zwyczajowo określany świętem Trzech Króli. W powojennej Polsce było dniem wolnym od pracy do 16 listopada 1960 roku. Zostało zniesione ustawą Sejmu PRL. We wrześniu 2010 roku rozpoczęto prace legislacyjne nad ponownym przywróceniem dnia wolnego. Odpowiednią ustawę uchwalił Sejm RP przy okazji zmiany Kodeksu pracy. Od 6 stycznia 2011 dzień Objawienia Pańskiego jest na powrót wolny.

Zgodnie z regulacjami ustawowymi osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę nie mogą w tym dniu pracować w punktach handlowych. Czynne będą jedynie mniejsze sklepy spożywcze, w których pracować mogą osoby zatrudnione na warunkach innych niż etat lub sami właściciele.

Bez przeszkód będzie można za to pójść do większości kin, w tym do wszystkich multipleksów Ciemna City oraz Multikino. Czynne będzie również kino w grodziskim Centrum Kultury. Ponadto otwarte pozostaną niektóre apteki dyżurujące i całodobowe. Drobne zakupy będzie można też zrobić na stacjach benzynowych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi