09 09 2018

Dziś Święto Miasta w Milanówku. Zmiany w organizacji ruchu

09.09.2018, godz.: 07:10
Dziś Święto Miasta w Milanówku. Zmiany w organizacji ruchu
Fot. Urząd Miasta Milanówka

Dziś Milanówek odchodzi swoje święto. Z tej okazji przygotowano masę atrakcji. Impreza spowoduje także zmiany w organizacji ruchu oraz wymusi zmianę trasy autobusów.

Będzie to nie tylko powrót do stylu retro, wspaniała zabawia i sąsiedzkie spotkania! Święto miasta to mix ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych – zapowiada Milanowskie Centrum Kultury, organizujące imprezę.

Impreza tradycyjnie odbędzie się w centrum miasta. Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać. – Rozpoczniemy „Śniadaniem na trawie”. W tym bloku spotkamy się z Gwiazdami, które odwiedzą nasze miasto, by apelować o adopcję i opiekę nad zwierzętami z Milanowskiego schroniska. Przyjadą do nas m.in. Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Usłyszą Państwo porady dla właścicieli psów, zobaczą pokaz tresury. W tej części wystąpią młode talenty i zostaną rozstrzygnięte konkursy artystyczne. A co najważniejsze? Będzie to doskonała okazja do przybycia ze swoim pupilem, zdobycia nagrody a przede wszystkim porozmawiania ze znanymi osobami przy smacznym śniadaniu na trawie – wyliczają organizatorzy.

Atrakcje wypełnią cały dzień.  Drugi blok rozpocznie się o godzinie 14.00 i będzie to popołudnie pod znakiem pikniku naukowego. Młodzi mieszańcy, którzy brali udział w Akademii Talentów będą wiedzieli, co kryje się pod hasłami: warsztaty i eksperymenty! – Moc wrażeń, wspaniałe pokazy, niesamowite doświadczenia. o godzinie 15:00 ruszymy w teren wraz z miejskim przewodnikiem – podaje MCK.

Będzie można zapoznać się z nowymi turystycznymi trasami po Milanówku. Uczestnicy otrzymają mapki i gadżety promocyjne. Tegoroczna impreza to również po raz drugi okazja do wyłonienia najlepszego produktu lokalnego – tego dnia dowiemy się co tym razem stanie się elementem marki miasta ogrodu.

Na godz. 16.00 zaplanowano wręczenie nagród na sceny głównej. – Muzyczny Podwieczorek to kolejny blok wydarzenia. O 17.00 wystąpią dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20 ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi”. Zaraz po koncercie odbędzie się potańcówka w stylu RETRO i ona otworzy ostatni punkt święta „ WIECZÓR RETRO”. Na scenie głównej o godzinie 19.30 pojawi się grupa MAKABUNDA, a razem z nimi Katarzyna Pakosińska. Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej Będzie ciekawie i na pewno zabawnie – zapowiadają organizatorzy.

Poniżej plakat z pełnym programem.

Organizacja imprezy w centrum miasta powoduje (jak co roku) zmiany w organizacji ruchu. Centrum wydarzeń będzie tradycyjnie ul. Warszawska i co oczywiste zostanie zamknięta dla ruchu od Piłsudskiego do skrzyżowania z Grudowską. Podobnie rzecz się ma w przypadku ulic Krzywej, Przeskok oraz Leśnej. Objazd tradycyjnie wyznaczono ulicami Prostą i Grudowską. Urzędnicy poinformowali też gdzie będzie można zostawić swoje auto w rejonie ul. Warszawskiej. Miejsca parkingowe będą dostępne przy ul. Warszawskiej od ul. Grudowskiej w kierunku wschodnim oraz od ul. Piłsudskiego w kierunku zachodnim. Ponadto pojazd będzie można zostawić po drugiej stronie torów wzdłuż ul. Krakowskiej.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać tylko dziś od godziny 5.00 do 23.00.

Ponadto w niedzielę inaczej pojadą pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej. W tym dniu nieczynny będzie przystanek PKP Milanówek przy ul. Warszawskiej. Autobusy zatrzymywać się będą przy przystanku Dębowa. Trasę autobusów przedstawia poniższa mapka.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi