22 04 2018

Dziś Światowy Dzień Ziemi. Atrakcje? Za tydzień

22.04.2018, godz.: 12:22
Dziś Światowy Dzień Ziemi. Atrakcje? Za tydzień
Fot. Pixabay

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w całym kraju będą organizowane imprezy i wydarzenia ekologiczne. W Grodzisku również, ale… z tygodniowym przesunięciem.

Przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi ma na celu promowanie ekologicznych postaw w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Własne imprezy społeczno-kulturalne organizują z tej okazji poszczególne samorządy.

W Grodzisku co roku są organizowane różne wydarzenia. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi również, ale nie dziś, a dopiero za tydzień. Powód? Na 22 kwietnia jest już zaplanowana impreza taneczna (więcej tutaj). Ale co się odwlecze…

Wydarzenia z okazji Światowego Dnia Ziemi rozpoczną się o godz. 11.00 projekcją filmu „Z nurtem życia”. To polski film przyrodniczy będący pewnego rodzaju podróżą w czasie ukazująca nieistniejące już zakątki rzeki Skawy w Świnnej Porębie. Zdjęcia mają pokazywać piękno tych terenów, florę i faunę, być pewną pamiątką tego miejsca dla przyszłych pokoleń (obecnie jest tam budowany nowy zbiornik wodny). Narratorem znakomicie pasującym do klimatu filmu jest oczywiście Krystyna Czubówna.

Natomiast na godz. 13.00 we foyer kina zaplanowano warsztaty ekologiczno-recyclingowe.

Wstęp na oba te wydarzenia jest bezpłatny. Centrum Kultury ul. Spółdzielcza 9.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi