03 09 2016

Dziś Piknik Naukowy i Święto Milanówka

03.09.2016, godz.: 08:38
Dziś Piknik Naukowy i Święto Milanówka
Fot. Mat. organizatora

Dziś oprócz Narodowego Czytania, kolejne dwie ciekawe imprezy. Do Grodziska przyjeżdża Centrum Nauki Kopernik na III Rodzinny Piknik Naukowy, a w Milanówku rusza impreza z okazji Święta Miasta.

Rodzinny Piknik Naukowy
Rodzinny Piknik Naukowy, na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń lokalnych i z roku na rok jest coraz większy. W zeszłorocznej odsłonie imprezy udział wzięło ponad 1 tys. osób. Jak będzie tym razem?

W ramach wydarzenia organizatorzy przewidzieli m.in. pokazy i eksperymenty naukowe, zabawy na żyroskopie, drony, planetarium astronomiczne oraz pokazy astronautyczne. Główną atrakcją będzie natomiast interaktywna wystawa o nazwie „Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie”. Tę wyjątkową ekspozycję wzbogacą pokazy eksperymentów popularnonaukowych, łączących naukę z zabawą, a poprowadzą je doświadczeni animatorzy z CNK.

– Nauka nie musi być nudna. Jest wręcz bardzo ciekawa i pasjonująca. Trzeba tylko poczuć w sobie pierwiastek odkrywcy – zachęca do udziału w wydarzeniu Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My, pomysłodawca i organizator pikniku. – Właśnie poprzez organizację tego pikniku, a także prowadząc Uniwersytet Dziecięcy dla najmłodszych, staramy się to pokazać. Chcemy zaszczepić w młodym pokoleniu chęć poznawania, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi – dodaje.

Impreza, która odbędzie się przed Centrum Kultury ma charakter edukacyjny, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Patronem medialnym trzeciej edycji pikniku jest portal GrodziskNews.pl.

plakat_Piknik internet-1

Święto Miasta Milanówka
W Milanówku natomiast przed mieszkańcami dwa dni świętowania. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym Święto Miasta Milanówka będzie miało klimat lat 20. i 30. Dziś już od godz. 9.00 będzie można zrobić zakupy w ramach Targów Dobrego Smaku oraz Kiermaszu Rękodzielników (ul. Warszawska). Nie zabraknie piękne, ręcznie malowanych jedwabi, czy smakołyków wytwarzanych dawnymi metodami.   Ponadto zaprezentowane zostaną limuzyny z lat dwudziestych i trzydziestych, a pod pocztą chętni będą mogli obejrzeć wystawę poświęconą WKD.

Od godz. 13.00 na ulice miasta wyjdą szczudlarze, mimowie, pojawią się rowerowe riksze, natomiast godzinę później rozpocznie się spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż autorką książki „Kuchnia Dwudziestolecia. Co i jak jadano”. Tego dnia (od godz. 15.00) zaplanowano również warsztaty malarstwa na jedwabiu oraz stylowych ozdób, teatrzyk oraz gry i zabawy dla dzieci.

O godz. 17.00 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Święta Miasta Milanówka, a pół godziny później rozpocznie się Bal na Warszawskiej. W trakcie balu oprócz znanych piosenek takich jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Ada to nie wypada”, będziemy mogli podziwiać pokazy mody, scenki teatralne oraz popisy młodych wokalistów, którzy wcielą się w gwiazdy dwudziestolecia. Zaplanowano krótki występ teatru ulicznego oraz wiele atrakcji muzyczno–tanecznych.

O godz. 19.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Zbigniew Zamachowski w recitalu muzyczno-kabaretowym, a sobotnie świętowanie o godz. 22.00 zakończy wstęp tancerzy teatru ognia.

Jednak to nie koniec bowiem Milanówek świętować będzie również i jutro. Niedzielna część obchodów święta miasta odbędzie się na kortach tenisowych przy ul. Krakowskiej oraz w siedzibie OSP przy Warszawskiej. W tej pierwszej lokalizacji o godzinie 15.00 ruszają Mistrzostwa Milanówka Kobiet, a następnie odbędą się gry pokazowe najlepszych milanowskich tenisistów. Lokalnemu Wimbledonowi będą towarzyszyły dwie wystawy fotograficzne: „ Ptaki naszych okolic” oraz „Orły Milanowskiego Tenisa” autorstwa Jacka Wierzejskiego. Zostaną także zaprezentowane ryciny, obrazy i książki związane z tenisem pochodzące z prywatnej kolekcji Jerzego Zielińskiego.   Podczas imprezy odbędzie się aukcja zdjęć, z której dochód zostanie przekazany milanowskiemu schronisku dla zwierząt.

4 września to także dzień święta milanowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tym roku obchodzi 105-lecie istnienia. Z tej okazji strażacy na godz. 17.30 zapraszają do siebie na potańcówkę. OSP zachęca również do wzięcia udziału we mszy świętej w ich intencji, która zostanie odprawiona w Kościele Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 12.30. Po mszy druhowie i zaproszeni goście przejdą paradą przez miasto do swojej siedziby przy ulicy Warszawskiej 18 na uroczysty apel.

Ponadto w godzinach między 14.00 a 19.00 po Milanówku będą jeździły limuzyny z lat dwudziestych i trzydziestych, którymi będzie można się przejechać.

Plakat Ś M M

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.