10 02 2018

Dziś pierwszy start Luizy Złotkowskiej na IO w Pjongczangu

10.02.2018, godz.: 08:41
Dziś pierwszy start Luizy Złotkowskiej na IO w Pjongczangu
Fot. grodzisk.pl

Zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Luiza Złotkowska już dziś rozpocznie zmagania na olimpiadzie w Pjongczangu.

Łyżwiarka grodziskiej Sparty rozpocznie zmagania już dziś. W wyścigu na 3000 m pojedzie w trzeciej parze z Japonką Sato, a zawody transmitować będzie zarówno TVP, jak i Eurosport (godz. 12.00). Dwa dni później kolejny raz Luizę będzie można oglądać w rywalizacji o 1500 metrów (godz. 13.30). Kolejny występ naszej zawodniczki (tym razem w drużynie z Katarzyną Bachledą-Curuś i Natalią Czerwonką) zaplanowany jest na 19 lutego (godz. 12.00) – ćwierćfinały.  Finały dwa dni później.

Luiza Złotkowska to dwukrotna medalistka olimpijska. W 2010 r. w Vancouver zdobyła brąz w drużynie z Karoliną Woźniak i Katarzyną Bachledą-Curuś, a cztery lata temu w Soczi wywalczyła srebro wraz z  Natalią Czerwonką, Karoliną Woźniak i Katarzyną Bachledą-Curuś. Oba krążki zostały wywalczone na dystansie 2400 metrów. Ponadto Złotkowska ma na swoim koncie dwa medale mistrzostw świata (srebro i brąz) oraz trzy brązowe medale z uniwersjady.

Na antenie TVP zawody będzie komentował trener łyżwiarzy szybkich UKS Sparta Grodzisk Sławomir Chmura.

Trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi