08 06 2018

Dziś otworzą ogrody po raz trzynasty

08.06.2018, godz.: 07:36
Dziś otworzą ogrody po raz trzynasty
fot. otwarteogrody.pl

Już po raz trzynasty Milanówek wyeksponuje swoje najatrakcyjniejsze zakątki w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody. To również okazja do międzysąsiedzkiej integracji i uczestnictwa w różnych wydarzeniach kulturalnych, których organizatorzy zaplanowali wiele.

Mieszkańcy otworzą prywatne ogrody, by przedstawić swoje pasje, zainteresowania oraz lokalny potencjał. Program wzbogacony będzie wydarzeniami organizowanymi przez jednostki miasta, kawiarnie, miejsca wszystkim znane.

– Tegoroczny festiwal otworzymy w piątek 8 czerwca o godz. 20:00 w ogrodzie Willi Borówka. Będzie to Wielki Koncert muzyki filmowej. Zagra dla Państwa Milanowska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez Kapelmistrza goście. Sobota to szeroki wachlarz możliwości. Mieszkańcy zapraszają na kino azjatyckie, sportowe aktywności, zdrowe jedzenie, warsztaty rękodzielnicze (ceramika, szydełkowanie, malarstwo na jedwabiu) a także na spotkania z autorami książek czy twórcami filmowymi. Poznają Państwo historię jedwabnictwa, sztukę formowania drzewa „bonsai”, a także przeniosą się Państwo w czasie za pośrednictwem fotografii w fotoplastykonie. Nie zabraknie oferty dla każdej grupy wiekowej. Dzieci będą mogły pobawić się z animatorami a miłośnicy tańca spotkają się ba Balfolk – imprezie tanecznej poprzedzonej warsztatami. W niektórych ogrodach zobaczą Państwo malarstwo oraz rzeźbę, wezmą udział w koncertach, by wieczorem spotkać się w centrum miasta na spektaklu w duchu niepodległości – mówią organizatorzy z Milanowskiego Centrum Kultury.

– Niedzielne popołudnie odbędzie się pod znakiem Biegu stonogi – sportowcy opanują północną część miasta! Tego dnia będzie można także wziąć udział w zawodach strzeleckich, zajęciach jogi oraz treningu sprawnościowym z elementami sztuk walki. Sportową część dnia zamkniemy spacerem alejami drzew i tym sposobem przejdziemy do wydarzeń kulturalnych. Zobaczą Państwo wystawy malarstwa i fotografii, poznają „świat bambusa” oraz wejdą do pracowni ceramicznej by wziąć udział w warsztatach. Będzie także okazja do rozmowy przy harcerskim ognisku a wieczór zakończy koncert operowy w wykonaniu doskonałej Aleksandry Novina-Chacińskiej oraz gości – dodają.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi