22 09 2019

Dziś „Dzień bez samochodu”. Komunikacją pojedziesz za darmo

22.09.2019, godz.: 08:55
Dziś „Dzień bez samochodu”. Komunikacją pojedziesz za darmo
Fot. Piotr Antos

Dobiega końca Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego zwieńczeniem jest jak co roku „Dzień bez samochodu”, który wyznaczono na 22 września. Oznacza, to że dziś, że autobusami i pociągami pojedziemy za darmo.

Wybierając pociąg lub autobus zamiast samochodu bezpłatnie pojedziemy składami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pozostałymi pojazdami Zarządu Transportu Miejskiego – tramwajami, autobusami i metrem. Za darmo pojadą także pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej (wukadka zastrzega, że podróżni, którzy skasują bilet ważny 22 września, nie będzie przysługiwał zwrot środków).

Dziś za darmo można korzystać z grodziskiej komunikacji autobusowej na terenie gminy. – Podstawą do bezpłatnego przejazdu ma być okazanie kierowcy autobusu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, czyli dowód osobisty, karta mieszkańca, legitymacja itp. – poinformował grodziski urząd.

Jednak to nie wszystko. Dziś pierwsza godzina korzystania z Grodziskiego Roweru Miejskiego jest bezpłatna. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem, nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji. Po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

W gminie Żabia Wola z kolei bezpłatnie gminnymi autobusami (linie B, M, O, S, W, Z) będzie się można przemieszczać w poniedziałek 23 września.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi