22 09 2018

Dziś bezpłatne przejazdy komunikacją i atrakcje na WKD

22.09.2018, godz.: 08:36
Dziś bezpłatne przejazdy komunikacją i atrakcje na WKD
Fot. Piotr Antos

22 września Warszawska Kolej Dojazdowa, Koleje Mazowieckie, miejskie autobusy w Grodzisku oraz Zarząd Transportu Miejskiego zaoferują pasażerom darmowe przejazdy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jednak to nie wszystko. Będą także darmowe przejazdy Grodziskim Rowerem Miejskim, a także impreza na WKD z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Wybierając pociąg lub autobus zamiast samochodu bezpłatnie pojedziemy składami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pozostałymi pojazdami Zarządu Transportu Miejskiego – tramwajami, autobusami i metrem. Za darmo pojadą także pasażerowie grodziskich autobusów miejskich (podstawą do bezpłatnego przejazdu ma być okazanie kierowcy autobusu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki, czyli dowód osobisty, karta mieszkańca, legitymacja itp.) oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Grodzisk na dziś przygotował jeszcze jedno udogodnienie – pierwsza godzina wypożyczenia Grodziskiego Roweru Miejskiego jest bezpłatna.

Jak co roku w ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w siedzibie WKD przy ul. Stefana Batorego 23 (wejście od ul. Radońskiej)  organizowana jest impreza. O godz. 13.30 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy oraz powitanie gości, dla których przewidziano wiele atrakcji. Między innymi zwiedzanie hali przeglądowo-naprawczej, projekcja filmu; zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD; wystawy taboru WKD oraz przedstawiające historię kolejki. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, będą zabawy i konkursy z udziałem animatora, fotobudka i monidła z możliwością wykonania pamiątkowego zdjęcia z DTP 2018. Przewidziano też poczęstunek, z wojskową grochówką na czele.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi