07 12 2017

Dziewięć propozycji inwestycji z budżetu obywatelskiego. Na co postawią mieszkańcy?

07.12.2017, godz.: 19:09
Dziewięć propozycji inwestycji z budżetu obywatelskiego. Na co postawią mieszkańcy?
fot. Pixabay

Komisja ds. budżetu partycypacyjnego w Milanówku. Wyłoniła dziewięć propozycji inwestycji, spośród których mieszkańcy wybiorą ich zdaniem najlepsze. Głosowanie ruszyło dziś i potrwa do 21 grudnia.  

Budżet obywatelski to mechanizm, w którym to mieszkańcy drogą głosowania decydują o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. W Milanówku funkcjonuje on od 2015 r. i w jego ramach zrealizowano już takie inwestycje jak m.in. budowa placu zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, odnowę oblicza Parku
Lasockiego, budowa parkingu dla samochodów i rowerów obok stadionu przy ul. Turczynek.

W przyszłym roku idea budżetu obywatelskiego będzie kontynuowana. 30 października ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji i trwa do 20 listopada. Kolejne dwa tygodnie zajęły weryfikacja i ocena złożonych projektów. Dziś zaś magistrat ogłosił listę propozycji inwestycyjnych, na które mieszkańcy mogą głosować do 21 grudnia włącznie.

Milanowianie mają do wyboru dziewięć opcji. Wymieniamy je, a nawiasach
podajemy koszt realizacji danej inwestycji.

1) Bezpieczny ratownik 2018 – zakup umundurowania i sprzętu ratowniczego, modernizacja ogrodzenia ochotniczej straży pożarnej (koszt około 150 tys. zł).
2) Wydłużenie czasu dostępności ścianki wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej (koszt ok. 20 tys. zł.).
3) Budowa systemu monitoringu zapylenia powietrza w mieście (koszt ok. 25 tys. zł.).
4) Ciemnia fotograficzna (ok. 22 tys. zł).
5) Informacyjna ściana LED w centrum Milanówka (koszt ok. 150 tys. zł).
6) Muzyczna sala prób (koszt ok. 45 tys. zł).
7) Budka nietelefoniczna, której znajduje się aparat telefoniczny informujący np. aktualnych wydarzeniach kulturalnych (koszt ok. 18 tys. zł).
8) Modernizacja placu zabaw przy boisku orlik (ok. 150 tys. zł).
9) Grawerowane adresatki dla psów (10 tys. zł).

Szczegółowe opisy projektów znajdują się tutaj.

Głosować można zarówno online tutaj, jak i na papierowej ankiecie, którą po wypełnieniu można dostarczyć do milanowskiego urzędu lub do siedziby straży miejskiej. Formularz ankiety można pobrać tutaj.

Głosować może każdy mieszkaniec Milanówka, który ukończył 16 lat. Głos można oddać tylko raz na jeden projekt – oddanie kolejnego głosu przez tę samą osobę powoduje unieważnienie wszystkich jej głosów. Głosowanie trwa od 7 do 21 grudnia 2017 podał magistrat. Projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji powinniśmy poznać 12
stycznia 2018 r.

Do wydania, podobnie jak w tym roku, będzie 300 tys. zł, przy czym na jedno zadanie można przeznaczyć maksymalnie 150 tys. Dzięki temu zrealizowane zostaną co najmniej dwa projekty do końca danego roku budżetowego, niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczącejednego rejonu czy też całego miasta.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi