11 06 2018

Dzień Energii w Grodzisku po raz drugi

11.06.2018, godz.: 13:13
Dzień Energii w Grodzisku po raz drugi
fot. GrodziskNews

Temat „dobrej energii” w Grodzisku rozwija się. Zaczęło się od przystąpienia do europejskiego przedsięwzięcia „CitiEnGov”: miasta na rzecz dobrego zarządzania energią” i stworzenia grodziskiej Energy Cafe. Owa „kawiarenka” jest miejscem, w którym mieszkańcy mogą porozmawiać na temat odnawialnych źródeł energii. Za niespełna tydzień odbędzie się w mieście druga odsłona imprezy pod nazwą „Dzień energii”.

Zadaniem imprezy jest przybliżenie mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego zagadnień związanych z efektywnością energetyczną, ograniczaniem emisji, odnawialnymi źródłami energii i zrównoważonym transportem. Na ten dzień przygotowujemy zarówno spotkania informacyjne dla mieszkańców, jak także przestrzeń wystawienniczą dla firm i instytucji z branż związanych z energią i ekologią.

Wszystko rozpocznie się 17 czerwca o godz. 10.00. – Na parkingu obok Centrum Kultury znajdą się stoiska firm oraz instytucji z branż, które związane są z ekologią i energią. Będzie można obejrzeć m.in. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, samochód elektryczny czy ekologiczne kotły grzewcze oraz porozmawiać z fachowcami z zakresu energii. Równolegle w sali konferencyjnej w Centrum Kultury (II p.) obywać się będą warsztaty z zakresu energii dla samorządowców oraz przedsiębiorców związanych zawodowo z energią – wylicza magistrat, organizujący wydarzenie.

W godzinach 13:00-16:00 w sali lustrzanej w Centrum Kultury (parter) najmłodsi uczestnicy II Dnia Energii będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych dla dzieci, podczas których będą mogli poznać naukę przez zabawę. W godz. 10:00-14:00 funkcjonować będzie punkt zbiórki elektrośmieci, w którym będzie można nieodpłatnie oddać stare sprzęty elektroniczne zalegające w domu. O godzinie 15:00 rozpocznie się pokaz Jak ekologicznie palić w piecu i nie truć? oraz pokaz drona Straży Miejskiej, który służy do badania emisji dymów z kominów – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi