29 05 2018

Działaj lokalnie, zgłoś się po kasę

29.05.2018, godz.: 16:17
Działaj lokalnie, zgłoś się po kasę
fot. Pixabay

Do 18 czerwca można zgłaszać wnioski na dotacje, dzięki którym beneficjenci będą mogli zrealizować pomysły związane z lokalnym działaniem na rzecz naszego regionu.

O pieniądze mogą powalczyć nie tylko organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje) posiadające osobowość prawną, lecz także grupy nieformalne – koleżeńskie i środowiskowe, osoby prywatne. Podstawowym warunkiem jest to, aby wnioskodawcy mieli siedzibę organizacji lub grupy na terenie powiatu grodziskiego i właśnie tutaj planowali działalność.

Oznacza to zatem, że konkurs obejmuje sześć naszych gmin: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowę Leśną oraz Żabią Wolę.

Projekty zgłaszane do konkursu mogą obejmować maksymalnie 6-miesięczne działania w okresie od 1 lipca 2018 do 31 grudnia 2018 r.

– Dofinansowanie mogą uzyskać te projekty, które angażują mieszkańców do wspólnych działań, stanowią atrakcyjną ofertę dla różnych grup wiekowych, integrują społeczność i przyczyniają się do budowania dobra wspólnego. Celem konkursu jest bowiem wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie robić coś ważnego dla swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących. Osoby, które dostrzegają w swoim otoczeniu jakiś problem, albo możliwość rozwoju dobra wspólnego i chcą się ubiegać o dofinansowanie planowanych działań muszą tylko wypełnić wniosek o dotację za pośrednictwem generatora wniosków – informuje organizujące konkurs Stowarzyszenie Europa i My.

Do podjęcia granty do sześciu tysięcy złotych każdy. W puli do podziału jest zaś 55 tys. zł. Wnioski można składać za pomocą specjalnego generatora TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi