15 09 2019

Dziady Kazimierskie wracają do Grodziska. Koncert w październiku

15.09.2019, godz.: 16:03
Dziady Kazimierskie wracają do Grodziska. Koncert w październiku
fot. Facebook Grodzisk Folk Fest

Dziady Kazimierskie grały już dla grodziskiej publiki w 2017 roku, gdy zespół dał świetny koncert na rzecz czworonogów. 11 października powrócą do nas, by wystąpić w ramach festiwalu Folk Fest. Co ważne – wstęp wolny!

Dziady to zespół wywodzący się, jak sama nazwa wskazuje, z Kazimierza Dolnego. I dzięki swojej nietuzinkowej twórczości nadaje temu miastu nie lada kolorytu. Tak zresztą dzieje się praktycznie wszędzie tam, gdzie się pojawi. Pozytywna energia bije ze sceny, a publika daje się porwać w wir zabawy i świetnego brzmienia zarówno w warstwie instrumentalnej, jaki tekstowo-wokalnej.

Organizatorzy mówią o nich tak: – Dziady Kazimierskie to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają, ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej muzyki – wybuchowej mieszanki folku, ska, funky i czego tam tylko słuchacz sobie zażyczy – ale również osobowości wokalisty zespołu. Włodek Dembowski – znany szerzej jako Paprodziad – to wokalista takich zespołów jak Łąki Łan czy November Project. Jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje także rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą – powiadają.

– Dziady Kazimierskie, choć mieszkają na co dzień w Warszawie, pałają niegasnącą miłością do rodzinnego Kazimierza Dolnego. Przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach. Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań – dodają.

Każdy koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.

Koncert Dziadów 11 października w sali widowiskowej Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9, godz 20:30, wstęp wolny.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata