26 02 2016

Dycha w Podkowie po raz czwarty

26.02.2016, godz.: 09:49
Dycha w Podkowie po raz czwarty
fot. Mat. organizatora

29 maja odbędzie się czwarta już edycja imprezy biegowej pod nazwą Podkowiańska Dycha. Program podobny będzie do tego z lat ubiegłych, jednak nie zabraknie nowinek. Kluczowymi punktami zawodów będą tradycyjny bieg na 10 km oraz „Bieg bez barier” na 3 km.

– Trasa biegu głównego IV Podkowiańskiej Dychy (10 km) przebiegała będzie ulicami Miasta Ogrodu Podkowa Leśna (przeważająca nawierzchnia asfaltowa) oraz na terenie Lasu Młochowskiego. Tam trasa będzie wyznaczona po drogach i duktach leśnych i po drogach utwardzanych. Biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 400 metrów i 800 metrów zostaną rozegrane w okolicy Parku Miejskiego i ulicy Lilpopa w pobliżu miejsca startu i mety. Nad dokładnym przebiegiem tras biegów jeszcze pracujemy, sprawdzamy nowe warianty. Jak tylko będziemy gotowi, podamy szczegóły – zapowiedzieli organizatorzy.

Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, będzie „Bieg bez barier” na 3 km. Przeznaczony będzie dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. – Celem jest szeroko pojęta integracja. Chcemy pokazać, że bez sensu jest dzielenie ludzi na mniej i bardziej sprawnych w kontekście uprawiania sportu – mówią ludzie z ekipy organizującej Dychę. Nowością tegorocznej odsłony będzie rywalizacja w kategorii Nordic Walking, która odbędzie się na tej samej trasie, co „Bieg bez barier”.

Tradycyjnie już rywalizacji na dystansach towarzyszyć będą atrakcje w specjalnie rozstawionym Miasteczku Biegowym ulokowanym w pobliżu startu. A zadbają o nie firmy i instytucje zaprzyjaźnione z Podkowiańską Dychą od początku, a także nowe. Szczegóły organizatorzy podadzą wkrótce.

Patronem medialnym IV Podkowiańskiej Dychy jest portal GrodziskNews.pl. Zapisy na bieg trwają TUTAJ.

 

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi