23 12 2016

Dworzec w Jaktorowie przejdzie modernizację

23.12.2016, godz.: 11:36
Dworzec w Jaktorowie przejdzie modernizację
Fot. GrodziskNews.pl

PKP planuje modernizację lub przebudowę 464 dworców na terenie całego kraju. Wśród nich jest m.in. jaktorowski obiekt.

Kolejarze w latach od 2012 do 2015 r. zrealizowali ponad 80 inwestycji dworcowych wśród nich znalazł się grodziski dworzec. Zakres prac podczas inwestycji objął m.in.: odnowienie elewacji i wnętrza budynku, wymianę okien i drzwi, zmianę organizacji funkcjonalnej, położenie nowych instalacji oraz montaż iluminacji budynku. Ostatnio natomiast wyremontowano dach grodziskiego obiektu. Sporo mówiło się też o przebudowie milanowskiego dworca/poczekalni (więcej tutaj).

Jak się okazuje to niejedyne inwestycje dworcowe jakie mają w planach włodarze PKP S.A. w naszym regionie. – Dworce m.in. w Jaktorowie i Brwinowie znajdują się wśród 464 dworców umieszczonych na liście obiektów objętych naszymi potrzebami inwestycyjnymi – mówi nam Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP S.A.

Obecnie nie wiadomo jednak jak będzie wyglądała modernizacja tych obiektów. – Zakres, harmonogram i źródła finansowania będą przedmiotem ustaleń. Gdy tylko będą znane szczegóły dotyczące tych dworców, przekażemy stosowne informacje – podkreśla Grzelak.

Kolejarze chcą, aby obiekty były dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności, zanim więc rozpoczną modernizację zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w formie kreatywnych warsztatów, w których udział wezmą mieszkańcy, pasażerowie oraz lokalne samorządy. Ich termin jak na razie nie został podany.

Dodaj Komentarz

  • kate

    może wreszcie będzie łazienka

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi