17 05 2016

Dwie kolejne wukadki w grodziskiej lokomotywowni

17.05.2016, godz.: 19:41
Dwie kolejne wukadki w grodziskiej lokomotywowni
fot. Piotr Antos

W weekend do Grodziska przybyły dwa kolejne składy typu 39WE zamówione przez Warszawską Kolej Dojazdową, a wykonane przez nowosądecki Newag. Tym samym w parku maszyn przewoźnika są już trzy pojazdy nowego typu.

Przypomnijmy. Pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika przybył do Grodziska w nocy z 31 marca na 1 kwietnia, ale wówczas jeszcze nie na stałe. Chodziło m.in o sprawdzenie, czy skład odpowiednio wpisuje się w skrajnie na linii WKD. Po tych działaniach pojazd pojechał do Warszawy na dalsze testy torowe. Jakiś czas temu jednak zameldował się w grodziskiej lokomotywowni na stałe.

Zgodnie z harmonogramem ujętym w umowie z producentem pojazdy numer dwa i trzy miały  przybyć do Grodziska w połowie maja i terminów dotrzymano, Newagi przyjechały do Grodziska w miniony weekend.

Jak udało nam się ustalić, oczekują już tylko na przełączenie napięcia sieci trakcyjnej na trzy tysiące woltów. To przewoźnik zaplanował na 28 maja i od tego też dnia nowe pociągi powinny wozić pasażerów.

Skład 39WE to sześcioczłonowy w pełni klimatyzowany pojazd o długości 60 metrów. Składa się z dwóch jednoprzestrzennych części po trzy człony każda. Pomieści łącznie 505 pasażerów w tym 164 na miejscach siedzących. Pociągi 39WE na linii WKD pojadą z prędkością 80 km/h. To pierwszy z sześciu pociągów zamówionych przez przewoźnika.

5

Dodaj Komentarz

 • Maciek

  Wyglądają epicko 🙂

 • Voyt

  Postarajcie się o zdjęcia ze środka, chetnie zobaczę czy WKDką w końcu bedzie można wygodnie podróżować.

  • GrodziskNews

   Już się postaraliśmy 🙂
   W najbliższym czasie opublikujemy zdjęcia z wnętrza.

 • Łukasz Papież

  Czy czas przejazdu się skróci? Do ilu minut? Obecnie jest to 57min (albo
  częściej godzina). Prędkość max ma wynosić 80km/h a ile wyniesie
  średnia i czas od Radońskiej Do Śródmieścia?

  • GrodziskNews

   Panie Łukaszu,
   Zapytamy o to przewoźnika i damy znać jak tylko czegoś się dowiemy. Jednak większych zmian w najbliższym czasie nie należy się spodziewać. Prawdopodobnie nastąpią one dopiero w grudniu po wejściu w życie nowego rozkładu jazdy.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi