16 12 2017

Dwa zadania na ścieżki unieważnione

16.12.2017, godz.: 11:09
Dwa zadania na ścieżki unieważnione
Fot. Pixabay

Grodziski magistrat unieważnił dwa z pięciu zadań przetargowych na budowę ścieżek rowerowych. Oferty na pozostałe są analizowane.

Przetarg dotyczy budowy ścieżek rowerowych na terenie grodziskiej gminy. Został on podzielony na pięć części. Pierwsza to budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Królewskiej od ul. Orzeszkowej do granicy z Milanówkiem. Druga to budowa ścieżki wzdłuż ul. Świeżej i Poniatowskiego oraz wzdłuż Narutowicza od ul. Bałtyckiej do ul. Bankowej. Trzeci dotyczy ścieżek wzdłuż ul. Traugutta od ul Towarowej do ul. Matejki oraz wzdłuż drogi 579 od ul. Żydowskiej do ul. Transportowej. Czwarta to budowa ścieżek wzdłuż ul. 1 Maja od ul. 11 Listopada do ul. Bartniaka, wzdłuż ul. Bartniaka od ul. 1 Maja do wjazdu do Parku Skarbków oraz wzdłuż ul. 3 Maja od ul. Okulickiego do ul. Teligi. Wreszcie piąta część dotyczy budowy ścieżek wzdłuż drogi 719 od ul. Chełmońskiego do ul. Garbarskiej oraz wzdłuż ul. Bałtyckiej od ul. Obrońców Getta do tunelu pod torami PKP.

Wykonawcy mogli składać oferty na każdą z osobna. Zgłosiło się jednak tylko dwóch wykonawców. Strabag, który zamierzał zrealizować część I i IV oraz Mabau, który z kolei zgłosił się realizacji części II i III. Z „automatu” unieważnione zostało postępowanie na część V, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Gmina była też zmuszona unieważnić postępowanie na część III, ponieważ kwota, którą zaproponował Mabau była nie do przyjęcia. Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 3,9 mln zł, a firma z Baniochy zażyczyła sobie 8,2 mln zł.

Pozostałe propozycje są przez gminę rozważane. Za część I Strabag zaproponował 2,37 mln zł (gmina liczyła na wydatek rzędu 2,6 mln zł), a za IV 1,6 mln zł (gmina – 1,4 mln zł). Z kolei Mabau oprócz wspomnianej oferty na część III, zaoferował, że za niecałe 1,6 mln zł zrealizuje część II (gmina – 1,2 mln zł).

Czekamy na rozstrzygnięcie obecnego przetargu i na kolejny, w którym znajdą się unieważnione obecnie postępowania. Termin realizacji zadania wyznaczono na 15 listopada 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi