10 08 2017

Dwa place zabaw do przebudowy. Będzie też nowa siłownia plenerowa

10.08.2017, godz.: 15:10
Dwa place zabaw do przebudowy. Będzie też nowa siłownia plenerowa
Fot. Pixabay

Niebawem place zabaw przy ulicach Kopernika i Bairda zostaną gruntownie modernizowane. Ponadto przy ul. Szczerkowskiego zostanie wybudowana siłownia plenerowa, a w Książenicach pojawi się urządzenie do street workoutu.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg w tej sprawie. W ramach inwestycji na wspomnianych placach zabaw wykonawca m.in. zdemontuje stare zabawki i elementy małej architektury, jak ławki i kosze na śmieci, ułoży tzw. nawierzchnię bezpieczną, a następnie zamontuje całkiem nowe urządzenia zabawowe. Ponadto w rejonie tych placów ułożone zostaną nowe chodniki i zainstalowane nowe oświetlenie.

Z kolei na ul. Szczerkowskiego zostanie zainstalowanych pięć urządzeń siłowni plenerowej. Będą to m.in. biegacz podwójny, surfer i twister, wioślarz. Ponadto na terenie siłowni będą również ławki, stojak na rowery, kosze na śmieci oraz stół do gry w szachy. Siłownia będzie oświetlona. Lokalizacja siłowni na zdjęciu poniżej (fot. grodzisk.pl).

Z kolei mieszkańcy Książenic będą mogli skorzystać z urządzenia do street workoutu. Pojawi się ono na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy al. Olszowej. Tuż obok zostanie również zainstalowany stół do tenisa stołowego.

Wykonawca będzie miał 220 dni na realizację całego zadania.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi