12 06 2019

Dwa koncerty na Dog Rock w sobotę

12.06.2019, godz.: 13:58
Dwa koncerty na Dog Rock w sobotę
fot. Mat. organizatora

W najbliższą sobotę kolejne koncerty charytatywne w ramach grodziskiego cyklu Dog Rock. Na rzecz bezdomnych zwierzaków wystąpią dwa energetyczne zespoły: Afterload oraz DeKret.

Wieczór koncertowy odbędzie się tradycyjnie w restauracji Grill pod Dębem (ul. Żytnia 37) a wystartuje o godz. 19.00. Wstęp wolny, ale bardzo mile widziane będą wrzutki do puszek.

Tymczasem kilka słów od organizatora – Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego – na temat zespołów, które wystąpią.

– Afterload to polski zespół rockowy założony w 2013 roku przez Kamila Tyneckiego. Muzyka zespołu osadzona jest głównie w klimacie nisko strojonych gitar, mocnych bębnów oraz przesterowanego basu, jednakże aranżacje utworów są dynamiczne oraz przeplatane delikatnymi i stonowanymi partiami, które w połączeniu z mocnymi riff’ami dają w efekcie zróżnicowany charakter muzyce tworzonej przez Afterload – podaje Grodziska Straż Zwierząt.

DeKret z kolei sam o sobie mówi tak: – Na przełomie października i listopada 2014 roku z inicjatywy trójki przyjaciół założyliśmy zespół DeKret. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista Adam Raudo. W czteroosobowym składzie tworzyliśmy repertuar zespołu oparty na klasycznym kanonie rockowym. Szlify koncertowe zdobywaliśmy w warszawskich klubach. W tym czasie powstały dwa teledyski do naszych utworów „Dom” (utwór poświęcony polskim żołnierzom służącym na misjach) i „ Dzień świstaka” – opisują muzycy. – Naszą muzykę opieramy na mocnych podstawach bluesa i klasycznej muzyce hard rockowej. Wzorujemy się na dorobku między innymi takich mistrzów muzyki jak Gary Moore, Deep Purple, Whitesnake. Na koncertach gramy własne kompozycje. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów na dużych scenach i w klubowych klimatach. Sami lub wspólnie z takimi zespołami jak Apteka, Luxtorpeda, Zdrowa Woda. Utwory „Dom”, „Dzień Świstaka”, „Korporacja” czy „Kota Głupota” dotarły na pierwsze miejsce list przebojów w rozgłośniach rockowych jak Radio Orbit, Radio Rock Time. Wydanie płyty planujemy na jesień 2019 roku – dodają.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata