21

02 2016

Dużo emocji z happy enedem

Dużo emocji z happy enedem - Grodzisk News

Po raz kolejny bohaterem grodziskiej publiczności został bezcenny dla naszego zespołu Oh Sang Eun. Koreańczyk po raz kolejny wygrał swoje dwie gry singlowe w stosunku 3:0 w setach. Nieoceniony Oh dzięki dzisiejszym zwycięstwo wyśrubował jeszcze swój bilans w tym sezonie w rozgrywkach Superligi i wynosi on obecnie 11 zwycięstw i 0 porażek. Należy również podkreślić styl w jakim Azjata pokonywał swoich przeciwników. Zarówno Konrad Kulpa jak i Cazuo Matsumoto byli całkowicie bezradni wobec rewelacyjnej dyspozycji lidera Bogorii.

Bardzo ważny punkt, który przesądził o zwycięstwie naszego zespołu zdobył Kuba Kosowski. Popularny Kosa w swoim pierwszym pojedynku singlowym najpierw byl bardzo blisko odwrócenia losów spotkania przecwiko Matsumoto. Najpierw Kuba obronił trzy piłki meczowe w trzecim secie wygrywając go na przewagi. W następnej partii przy stanie 2:1 w setach dla zawodnika z Grodu Mikołaja Kopernika przegrywał już 6:2, a mimo to udało mu się wygrać również tego seta 11:7. Niestety w tie-breaku więcej zimnej krwi zachował Brazylijczyk i to on wygrał 3:2 całe spotkanie. Co nie udało się Kubie w meczu z Matsumoto udało się w rywalizacji przeciwko Konradowi Kulpie. Mianowicie przy stanie 2:2 w meczu nasz tenisista trzeci raz w tym sezonie pokonał powołanego na Drużynowe Mistrzostwa Świata w Malezji Kulpę. W tej rywlizacji "Kosa" również przegrywał 1:2 w setach, jednak dwie następne partie w jego wykonaniu były koncertowe i dzięki zwycięstwu 3:2 zapewnił on naszej ekipie zwycięstwo za dwa punkty.

Swój pojedynek singlowy przegrał Daniel Górak. "Góra" nie sprostał również doskonale dysponowanemu Chen Weixingowi. Austriacki defensor szczególnie dobrze czuł się dzisiaj w ataku i kontrataku topspinem forehandowym. Daniel miał dwie piłki setowe w trzecim secie przy których niestety doskonałymi zagraniami popisał się podopieczny Grzegorza Adamiaka. Zwycięstwo w tym secie dało mu wygraną w całym meczu 3:0 w setach. Dzisiejsza wiktoria Bogorii pozwoliła w dalszym ciągu realnie myśleć o awansie do play-offów. Swój środowy mecz przegrała Polonia Bytom z Dekorglassem Działdowo i nasz zespół traci już tylko dwa punkty do drużyny ze Śląska. Kolejne spotkanie w Superlidze nasza drużyna zagra 11 marca na wyjeździe przeciwko Morlinom Ostróda.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Energa-Manekin Toruń 3:2
Oh Sang Eun-Konrad Kulpa 3:0 (11:4,11:9,11:6)
Jakub Kosowski-Cazuo Matsumoto 2:3 (4:11,3:11,14:12,11:7,7:11)
Daniel Górak-Chen Weixing 0:3 (5:11,4:11,12:14)
Oh Sang Eun-Cazuo Matsumoto 3:0 (11:5,11:4,11:8)
Jakub Kosowski-Konrad Kulpa 3:2 (11:9,4:11,9:11,11:7,11:5)