19 03 2018

Drugie przetargowe podejście do bezpłatnej komunikacji

19.03.2018, godz.: 09:25
Drugie przetargowe podejście do bezpłatnej komunikacji
fot. GrodziskNews

Po pierwszym nierozstrzygniętym przetargu na bezpłatną komunikację autobusową w Grodzisku, teraz magistrat podjął kolejną próbę wyłonienia firmy, która obsłuży dwie linie dowożące mieszkańców do i z centrum miasta.

O uruchomieniu bezpłatnej komunikacji autobusowej która w zamyśle ma „odkorkować” centrum Grodziska, mówi się od miesięcy. W lutym zaś ogłoszono przetarg mający wskazać przewoźnika odpowiedniego do obsługi dwóch nowych połączeń. W postępowaniu ofertę złożył jednak tylko grodziski PKS, który zażyczył sobie ponad milion złotych, podzas gdy magistrat był gotów zapłacić maksymalnie 700 tysięcy.

Przetarg więc unieważniono, a teraz ogłoszono kolejny, a jego warunki pozostały bez zasadniczych zmian.

Zgodnie z zamówieniem wykonawca będzie musiał obsłużyć dwie linie autobusowe. Pierwsza z nich to pospieszna linia BM, która będzie kursowała na trasie  Makówka (Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki – Adamowizna – Makówka (pętla) ul. Chmielna – Dworzec PKP Grodzisk Mazowiecki. Ma ona kursować w godzinach od 6.00 do 8.00 oraz od 16.00 do 19.00 z częstotliwością odjazdów co około 15 minut. Druga to pospieszna linia BK kursująca między Osiedlem Kopernik a dworcem PKP. Te autobusy mają jeździć w tych samych godzinach co linia BM, ale z częstotliwością odjazdów co około 10 minut.

Autobusy wyruszą na trasy gdy tylko gmina podpisze umowę z wykonawcą. Ten będzie realizował zadanie do końca bieżącego roku.

Do zamówienia zostały dołączone rozkłady jazdy obu linii, które są dostępne tutaj.

Trasa linii BK

Trasa linii BM

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Nie pokazujcie tych wrakow na foto bo to odstrasza ludzi….. to wstyd zeby ludzi takim syfem wozic.. kto to do ruchu dopuszcza. Jak na warszawe to scannie wystawiaja jak dla miasta Grodzisk to soliny lepianki jeden z kilku…. z norma eko 0

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi