17 08 2019

Drugie podejście do zakupu radiowozu dla SM. Są dwie oferty

17.08.2019, godz.: 11:31
Drugie podejście do zakupu radiowozu dla SM. Są dwie oferty
fot. grodzisk.pl

Wygląda na to, że przy drugiej próbie uda się wyłonić wykonawcę i dostawcę radiowozu dla grodziskiej straży miejskiej. Do przetargu stanęły bowiem te same firmy, co za pierwszym razem, ale ze zmodyfikowanymi ofertami. Obie mieszczą się w budżecie założonym przez gminę.

Grodzisk ma do wydania 140 tysięcy złotych, podczas gdy oferta firmy Auto Podlasie z Siedlec opiewa na niespełna 139,4 tys. zł, a druga firma – ASO MR z Radomia – zaproponowała niecałe 138,3 tys. zł. Różnice są niewielkie, a kryterium gwarancji serwisowej w obu ofertach – takie same, toteż zdecyduje prawdopodobnie ocena formalna i minimalna różnica w cenie.

Samochód ma być gotowy w ciągu 3 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, jaki dokładnie będzie to samochód fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2019 roku, o mocy przynajmniej 170 koni mechanicznych i pojemności silnika nie mniejszej niż 1900 cm sześciennych. Pojazd ma być wyposażony w 50-litrowy zbiornik paliwa, a maksymalne spalanie w mieście nie przekroczy sześciu litrów na 100 km. Jednocześnie pojazd będzie dostosowany do bardziej restrykcyjnej normy emisji spalin – EURO 6.

Jeśli idzie o wymiary pojazdu, to siłą rzeczy będzie mieć duży bagażnik – 550 litrów, bez rozłożonej kanapy z tyłu, a jego wymiary ogólne to 4,5 metra długości, przynajmniej 1,75 m szerokości, przy rozstawie osi nie mniejszym niż 2,6 m.

Ponadto w pojeździe zamontowane będzie cały osprzęt potrzebny do pracy podczas patrolu, a także m.in.. kład wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata